Z Prahy se začne létat do Florencie a Soulu

Praha - Milovníci umění a dobrého jídla mohou jásat, od dubna se dostanou do Florencie za zhruba dvě hodiny, České aerolinie totiž zavádějí do italského města nový letecký spoj. Pravidelné lety se otevřou také do francouzské Nice, ruského Permu, stejně jako dálková linka do jihokorejského Soulu.

371
doporučujeme

Poslední březnový den začne na pražském Letišti Václava Havla platit nový letní letový řád. Celkem 51 leteckých společností bude nabízet lety do 111 destinací po celém světě. Nejbližším místem bude 265 kilometrů vzdálená bavorská metropole Mnichov, naopak nejdelší přímá linka povede do jihokorejského Soulu, vzdáleného 8258 kilometrů.

Zemí s nejvyšším počtem míst, kam se bude v letní sezóně pravidelně létat, je Itálie s třinácti destinacemi, následovaná Ruskem s dvanácti a Řeckem a Velkou Británií s devíti destinacemi. Nejčastěji se bude létat do Paříže (10 x denně), devět denních spojů je plánováno do Moskvy a osm letů do Frankfurtu.

Některé destinace proti loňsku přibudou. Například od dubna začnou Darwin Airlines ve spolupráci s Českými aeroliniemi létat do italské Florencie. České aerolinie také od června otevřou pravidelné lety do jihokorejského Soulu. Přibudou také lety ČSA do Nice, Curychu a ruského Permu a linky skandinávských aerolinií SAS do Helsinek a Kodaně.

Provoz v Praze posílí také nízkonákladoví dopravci, a to easyJet zavedením nových linek do Edinburghu, Manchesteru a Norwegian Air Shuttle s novým spojením do Helsinek. Obnovení se také dočká pravidelná sezonní linka do chorvatského Dubrovníku, kterou budou provozovat SmartWings od 4. června. V charterové dopravě se budou nejčastěji vypravovat lety do prázdninových letovisek turecké Antalye, egyptské Hurghady, bulharského Burgasu, tuniského Monastiru a egyptské Marsa Allam.

Témata: ČSA
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama