Pozdvižení na Ruzyni: Co obsahoval záhadný vzkaz v letadle?

Praha - Na pražském ruzyňském letišti hrozil anonym výbuchem letadla nízkonákladové společnosti Jet2. Nechal vzkaz psaný v angličtině na palubě letadla z Anglie, který našla letuška. Část letiště byla evakuována, pyrotechnici ale výbušninu nenašli. Firma Jet2 si nicméně chce stroj prověřit sama, zpáteční let do Anglie tak bude opožděn.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Letiště Václava Havla Praha

Letadlo do Prahy přiletělo před polednem, letuška vzkaz na papíře našla po odchodu pasažérů při úklidu kabiny pro cestující. "Letadlo je v nebezpečí, na palubě je umístěna nálož. Letadlo vybouchne, nezastavíte nás," citovala Rendlová text vzkazu.

Letadlo bylo podle ní odstaveno do karantény. Mluvčí Letiště Václava Havla Praha Krejčí uvedla, že letadlo přiletělo z Leedsu a před 13:00 mělo odlétat do Newcastlu.

Autorem výhrůžky byl podle Rendlové zřejmě některý z pasažérů, posádka tvrdí, že před odletem vzkaz v letadle nebyl. Pátrání ale prý bude složité. "My víme, kdo v tom letadle byl, ale je to otázka dokazování, mohl to být kdokoli z cestujících," uvedla mluvčí.

Letecká společnost Jet2.com je nízkonákladový britský dopravce sídlící na Leeds Bradford International Airport. Firma provozuje komerční lety již od roku 1978, kdy začala působit pod jménem Channel Express. Tento název společnost využívala až do roku 2002, kdy přešla k současnému jménu Jet2.com. Aerolinie jsou dceřinou společností firmy Dart Group PLC. Během roku 2008 přepravily aerolinie necelých 3,5 miliónu cestujících.

Letová flotila letecké společnosti Jet2.com je tvořena jednadvaceti Boeingy 737-300 a devíti Boeingy 757-200s, přičemž všechna letadla jsou v plném vlastnictví aerolinek.

Dopravce Jet2.com nabízí spojení do celkem 90 evropských destinací. Z pražského ruzyňského letiště je možné odcestovat do Leedsu či Edinburghu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama