V pátek bylo zrušeno 374 letů, což ovlivní několik desítek tisíc lidí

Praha - Páteční uzavření vzdušného prostoru na Českou republikou má za následek zrušení 374 letů, které ovlivní několik desítek tisíc lidí. Informovala o tom v pátek společnost Letiště Praha.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Jestliže bude vzdušný prostor uzavřen i o víkendu, dotkne se v sobotu zrušení 318 letů a 391 letů v neděli. Podle statistik projde denně letištěm zhruba 30 tisíc lidí. „Během víkendu se toto číslo může dostat k desítkám tisíc lidí,“ řekla Michaela Lagronová, tisková mluvčí Letiště Praha.

Cestující by měli kontaktovat své letecké přepravce a domluvit si s nimi další postup. České aerolinie (ČSA) vyzývají své klienty, aby se obraceli na kontaktní centrum, kde si mohou změnit rezervaci na jiný den, anebo případně letenku vrátit. ČSA jim proplatí plnou cenu letenky.

Kontaktní centrum bylo ve 13 hodin podle Hany Hejskové, tiskové mluvčí společnosti ČSA, zcela přetíženo. „Dle aktuálních informací bylo okolo jedné hodiny zatížení call centra téměř desetinásobně vyšší než v průběhu standardního dne,“ dodala mluvčí ČSA.

K ochromení letecké přepravy došlo vzápětí, co islandský vulkán v ledovci Eyjafjallajökull ve středu vychrlil do výšky až 11 kilometrů sloupec popela, který vítr začal unášet na jih. Podle leteckých odborníků se může popel dostat do motorů letadel a poškodit je. Meteorologové zatím nevědí, kdy nebezpečí pomine. Evropská organizace pro bezpečnost leteckého provozu (Eurocontrol) uvedla, že omezení letového provozu může trvat ještě 48 hodin.

Loading...
Témata: sopky | letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama