V Německu letecké firmy tlačí na úřady, chtějí létat

Berlín - Dvě německé letecké firmy v neděli kritizovaly letecké úřady za to, že při rozhodování o povolení letového provozu nebraly v úvahu úspěšné zkušební lety. V neděli to uvedla agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

371

"Jsme ohromeni, že výsledky zkušebních letů neměly žádný vliv na rozhodování orgánů bezpečnosti leteckého provozu," uvedl v prohlášení Joachim Hunold, generální ředitel druhého největšího německého leteckého přepravce Air Berlín. Úspěšné zkušební lety provedla v sobotu i Lufthansa, největší německá letecká společnost.

Firma Air Berlin upozornila, že chybí návod od německého ministerstva dopravy, jak v takových případech postupovat, a vyzvala k lepší spolupráci mezi leteckými dopravci a orgány. "Nabízíme - stejně jako Lufthansa - provádět více takových letů a získat potřebné postřehy."

Podle Hunolda k uzavření vzdušného prostoru došlo pouze na základě počítačové simulace. To kritizuje i Lufthansa. "Zákaz letů, který je založen čistě na počítačových výpočtech, je příčinou miliardových škod," řekl nedělnímu Bildu mluvčí Lufthansy. "Požadujeme pro budoucnost, aby před zákazem existovalo spolehlivé měření," dodal.

Evropský vzdušný prostor ovlivňuje mrak se sopečným prachem již čtyři dny a denní ztráty aerolinek se pohybují kolem 200 milionů eur.

Témata: Německo | letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama