Dva letouny společnosti United Airlines musely nouzově přistát

Lisabon/Halifax - Boeing 767 se zhruba 200 cestujícími musel ve středu kvůli podezření na požár na palubě nouzově přistát na Azorských ostrovech. Druhý stroj United Airlines měl ve středu problémy s klapkami na křídle a nouzově přistál v Halifaxu, informuje ve čtvrtek Chronicle Herald a ruská agentura RIA Novosti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Boeing 767 byl zrovna nad Atlantickým oceánem na cestě z Washingtonu do Moskvy, když se náhle v prostoru letadla objevil dým. Piloti se proto rozhodli pro nouzové přistání na letišti Lajes na ostrově Terceira. Tam byl po ohlášení nouzového přistání vyhlášen stav pohotovosti.

Podle ruské Federální agentury pro leteckou dopravu letadlo bez problémů přistálo. Příčina dýmu na palubě boeingu zatím není známa. Cestující budou jiným strojem společnosti United Airlines, který jim aerolinka na Azory pošle, pokračovat v cestě ve čtvrtek.

Druhé letadlo společnosti United Airlines letělo z Washingtonu na mezinárodní letiště v kanadském Halifaxu. Těsně před příletem piloti letu 7644 se 17 cestujícími na palubě zaznamenali problémy s klapkami na křídle a uvědomili o tom řídící věž.

Na letišti byla vyhlášena pohotovost, letadlo několikrát nad městem zakroužilo, ale nakonec v pořádku přistálo.

Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama