Žebříček blafů podávaných na palubách letadel: Vedou estonské aerolinie

Los Angeles - Američan Doug Lansky napsal knihu o nejhorších jídlech, která nabízejí aerolinie. Příručka pro cestovatele s ironickým názvem Ceny Titaniku (Titanic Awards) vychází v úterý ve Spojených státech.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Lanského žebříček nejhorších jídel na palubách letadel, jehož část v pondělí zveřejňuje portál deníku Los Angeles Times, vedou Estonian Air. Tato evropská společnost dokonce předstihla aerolinie z africké Botswany. Na třetím místě se umístil ruský Aeroflot, čtvrtá je italská Alitalia a pátá příčka patří ukrajinským aeroliniím.

Autor psal knihu ve spolupráci s nizozemským vydavatelem webové stránky AirlineMeals.net, který shromáždil na 20 tisíc fotografií jídel podávaných v letadlech šesti stovek leteckých společností po celém světě. Fotografie s články mu poslali sami pasažéři aerolinií.

Už na první pohled je zřejmé, že některá z jídel by zvedla žaludek i otrlým cestovatelům, se kterými nehnou ani silné turbulence.

Estonské aerolinie si prvenství vysloužily menu podávaným na lince Tallin – Kodaň. Předkrmem v něm byl hrášek se studenou rýží, jako hlavní jídlo zašedlý a zjevně recyklovaný baltský sleď s bramborovým salátem. Přílohu tvořil salát s rajčaty a se slimáky a k tomu tvrdá žemle.

Botswanské aerolinie nabízely pasažérům na lince z Johannesburgu do Gaborone "masové něco se zeleninovým něčím". Celý neidentifikovatelný oběd nutila letuška pasažéry zapíjet podivnou zelenou vodou.

Aeroflot se dostal na třetí místo zásluhou lososa "uleželého jako stará bába". Alitalia vděčí za čtvrtou příčkou mimo jiné páchnoucí kávě, která podle svědectví pasažéra "patrně vytekla přímo z motoru". Ukrajinským aeroliniím k čestnému pátému místu pomohla "gumová klobása, která se nedala překrojit ani ukousnout".

Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama