Mění se letový řád: Z Prahy přímo do Kanady a další novinky

Praha - Osm nových dopravců a linky do dalších 15 měst. Včetně kanadských měst Montreal a Toronto. To vše nabídne letní letový řád, který na Letišti Václava Havla v Praze začíná platit už od neděle.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Na Letišti Václava Havla Praha v letní sezoně, která potrvá do 25. října, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne cestujícím 57 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 119 míst po celém světě.

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku bude na Letiště Václava Havla Praha létat osm nových dopravců a také budou otevřeny linky do patnácti nových destinací.

Přímo do Kanady

Mezi novinky patří lety do Lublaně (Adria Airways), na pařížské letiště Orly (Transavia France), na letiště Brusel/Charleroi (Jetairfly) a po šesti letech se v letovém řádu objevuje přímé dálkové spojení s Kanadou. Společnost Air Transat bude zajišťovat linku do Montrealu a Toronta.

Po několikaleté pauze se do Prahy vrátila nízkonákladová společnost Ryanair, která rozšíří nabídku počtu spojení do Dublinu a Londýna.

Air Serbia nabídne pravidelné lety do Bělehradu, provozované od prosince minulého roku, a Saratov Airlines se svým spojením do Saratova rozšíří nabídku letů do Ruské federace.

Turecký nízkonákladový dopravce Pegasus Airlines plánuje otevřít pravidelné spojení z Istanbulu - letiště Sabiha Gokcen.

Zcela nová spojení

„V letošním roce očekáváme mírný nárůst počtu cestujících," uvedla Marta Guthová, výkonná ředitelka Letiště Praha pro Obchod a korporátní služby a doplnila, že: „Také stávající dopravci přicházejí s řadou novinek. Pokračují v linkách, které zahájili v zimní sezóně, nebo otevírají zcela nová spojení."

Do této skupiny patří České aerolinie, které navýší počet spojů do Bratislavy, dopravce Norwegian Air Shuttle, který znovu propojí Prahu s Bergenem, Ural Airlines otevřou nové přímé spojení do Čeljabinsku a díky Jet2.com bude East Midlands s Prahou spojeno i v průběhu letní sezony.

Alitalia nabídne alternativu k provozu do Milána s novou linkou na letiště Linate. SmartWings se nově objeví na letech do Puly a Sevilly.

Tím ale výčet novinek nekončí

Dojde totiž také k navýšení nabídky spojení do stávajících destinací. Svůj kapacitní vrchol zažije Řím/Fiumicino, kam díky společnostem easyJet a Vueling Airlines bude létat celkem šest pravidelných dopravců.

České aerolinie rozšíří svůj provoz do Soulu, Permu a navýší své kapacity do Düsseldorfu a Ostravy.

EL AL Israel Airlines představí v Praze svůj nový low-cost produkt s názvem UP a současně zvýší počet týdenních frekvencí do Tel Avivu na jedenáct. Na stejné trati se nově objeví i nízkonákladová společnost Wizz Air.

Varšava získá čtvrtou denní frekvenci provozovanou společností LOT Polish Airlines a výraznějšího nárůstu provozu na pravidelných linkách se dočkáme i díky SmartWings, které rozšíří své pravidelné spojení do letních destinací, jako jsou Chania, Rhodos, Dubrovník nebo Burgas.

Mezi TOP 5 letišť s nejvyšším počtem spojení z Letiště Václava Havla Praha patří tradičně Paříž/Charles de Gaulle se 66 lety týdně, Moskva s 59 lety, Frankfurt s 52 lety, Amsterdam s 48 lety a Varšava s 41 lety týdně. O pomyslné prvenství z pohledu počtu provozovaných destinací se s počtem 12 dělí Rusko s Itálií následované Velkou Británií s deseti destinacemi.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama