Do Londýna se z Prahy bude létat s omezením i příští týden

Praha - Stávka v British Airways se i v příštím týdnu dotkne českých cestujících, kvůli ní totiž aerolinky zruší stejně jako tento týden jeden ze čtyř zpátečních letů z Prahy do Londýna. Agentuře Mediafax to řekla Anna Ingham-Grantová z českého zastoupení British Airways.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

Pětidenní stávka palubního personálu letecké společnosti British Airways sice v pátek končí, další však má podle odborářů začít už v neděli 30. května. Letecká společnost proto i příští týden bude muset omezit své lety, což se dotkne i pražského letiště Ruzyně.

"Pro další případné kolo stávky palubního personálu British Airways, které má proběhnout od 30. května do 3. června zůstává na lince Praha – Londýn zrušen pouze jeden zpáteční let ze čtyř. Všem našim cestujícím zároveň doporučujeme sledovat internetové stránky www.ba.com, kde jsou k dispozici pravidelně aktualizované informace," řekla Mediafaxu Ingham-Grantová.

Cestující kvůli stávce nevyužijí poslední let společnosti z Londýna s příletem na pražské letiště v 18:35 SELČ. Ráno pak v 8:00 SELČ neodletí naopak z Prahy na londýnské Heathrow. Britská letecká společnost běžně vypravuje na pražské letiště čtyři zpáteční lety denně, zbývajících tří zpátečních letů se stávka nedotkne.

Letiště Praha odbavuje denně v průměru 450 až 490 letů. Mluvčí společnosti Michaela Lagronová proto už dříve agentuře Mediafax řekla, že dva zrušené lety (jeden tam a druhý zpátky) na hospodaření letiště nebudou mít významnější dopad. "Podobné věci se stávají i za běžného provozu a letiště s nimi musí počítat. Dva lety jsou v celém denním objemu spíše zanedbatelné." prohlásila Lagronová.

Palubní personál British Airways zahájil první pětidenní stávku tento týden v pondělí. Důvodem je snaha odborářů o zachování platu i benefitů společnosti, ta totiž chce zavést plán úsporných opatření. Britská letecká společnost by měla během stávky odbavovat zhruba 70 procent letů, z hlavního letiště společnosti Heathrow pak asi polovinu. Další stávky plánují odboráři od začátku na 30. května a 5. června. Vedení společnosti sice stávkujícímu odborovému svazu Unite vzkazuje, že je připraveno jednat, na brzkou dohodu to nyní přesto nevypadá.

Letecká společnost před týdnem zveřejnila své hospodářské výsledky. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března, vykázala rekordní čistou ztrátu ve výši 425 milionů liber (zhruba 12,87 miliardy korun).

Loading...
Témata: British Airways
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama