Cestující si od srpna v letech ČSA mohou rezervovat sedadlo

Praha - Cestující Českých aerolinií si mohou od srpna vybrat konkrétní sedadlo nebo dokoupit v ekonomické třídě jídlo, které dopravce servíruje cestujícím v byznys třídě. V tiskové zprávě to dnes oznámily ČSA. Placená rezervace konkrétního sedadla není v letectví žádnou novinkou, řada dopravců tuto službu dlouhodobě nabízí. ČSA rovněž upravily ceny zavazadel překračujících váhový limit nebo poplatky za přepravu živých zvířat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nové doplňkové služby, například přednostní výběr a rezervace oblíbeného sedadla, upgrade menu v cestovní třídě Economy či vstup do salonků na Letišti Václava Havla v Praze, uvádějí v těchto dnech do provozu České aerolinie. Řada dalších stávajících služeb, jako jsou přeprava nadlimitních zavazadel, přeprava zvířat nebo nedoprovázené dítě, prošly mnohými inovacemi, včetně sjednocení cen.

Cestující si je budou moci v první fázi objednat na kontaktním centru nebo v síti obchodních kanceláří Českých aerolinií a generálních prodejních agentů společnosti v tuzemsku i zahraničí. V září přibyde možnost jejich nákupu prostřednictvím cestovních kanceláří a prodejců letenek a od zimní sezóny 2014/2015 také přes webové stránky Českých aerolinií.

Zavedení těchto nových služeb nepředstavuje zpoplatnění těch služeb, které byly doposud bezplatné, ale naopak zpestření dosavadní nabídky, uvedl Stanislav Zeman, ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing. Podle něj podobné poplatky jako nyní ČSA zavedla v minulosti celá řada leteckých společností včetně takzvaných síťových dopravců, a uvedené doplňkové služby tak nejsou jen doménou nízkorozpočtových aerolinií.

Za přednostní výběr sedadla u nouzových východů na evropských spojích cestující zaplatí 390 korun (15 eur), na dálkových pak 780 korun (30 eur). Rezervace místa u okna nebo u uličky pak přijde na 140 Kč nebo pět eur, uvedl dopravce. Cestující v třídě Economy s flexibilní letenkou z produktové skupiny Flexi si své místo v letadle mohou vybírat dál bez omezení a bezplatně.

Za teplé menu servírované v byznys třídě si běžný cestující připlatí 390 korun, studené menu přijde na 270 korun. Jídlo z byznys třídy lze zakoupit současně s letenkou bez ohledu na tarif, nejpozději však 24 hodin před odletem, doplnil dopravce.

Změna postihne i poplatky za přepravu těžších nebo nadpočetných zavazadel. Pro cestujícího to ale v řadě případu přinese úspory, řekl ČTK mluvčí českých aerolinií Daniel Šabík. Cestující se standardní letenkou mohou dále bezplatně přepravovat zavazadlo vážící do 23 kilogramů, za těžší zavazadlo nebo druhý kus bagáže do hmotnosti 23 kilogramů nově zaplatí na vnitroevropských letech 1700 korun nebo 60 eur.

Témata: ČSA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama