Jeli jste načerno? Česká pošta už číhá na hříšníky

Praha - Česká pošta bude vymáhat pokuty u více než 100.000 černých pasažérů pražského dopravního podniku. Celková částka je téměř 700 milionů Kč. ČTK to dnes řekl mluvčí pošty Ivo Mravinac. Finanční závazky z let 2012 a 2013 odkoupila od dopravního podniku inkasní společnost Fidentia. Ta se dohodla s poštou, která chce dlužníky oslovit v několika vlnách prostřednictvím své služby DINO.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

„Finanční závazky v celkové výši kolem 650 milionů korun odkoupila od dopravního podniku inkasní společnost Fidentia a České poště se s ní podařilo dojednat pro všechny dlužníky výjimečnou úlevu," uvedl mluvčí České pošty Ivo Mravinac pro deník Právo.

Zmíněná úleva činí 500 korun, ale jen tehdy, pokud se dlužník rozhodne dluh zaplatit. V takovém případě se mu zcela vyhnou úroky. Výše pokuty bude činit částku, kterou měl zaplatit před rokem až dvěma za černou jízdy (tedy 800 až 1000 korun) plus náhradu právního zastoupení (2100 korun). V opačném případě bude muset zaplatit výrazně vyšší částku, kterou by mohla nahradit nepříjemná situace – čili exekuce.

Česká pošta oloví dlužníky skrze Dluhové inkaso obyvatelstva (DINO). Na některé z tří tisíc poboček České pošty pak bude mít dlužník příležitost domluvit se na splátkovém kalendáři. Česká pošta ujišťuje, že pokud dlužníci přistoupí na nabídku DINO, vyhnou se exekuci.

„DPP přichází každoročně kvůli černé jízdě přibližně o 360 milionů korun, které bychom mohli vložit do výstavby bezbariérových prvků na zastávkách či ve stanicích metra nebo do další modernizace dopravního informačního systému," uvedl Jaroslav Ďuriš z DPP.

Od začátku letošního roku je „cena" za jízdu na černo 1500 korun, což je sedmačtyřiceti násobek normálního jízdného. V tomto roce také v pražském dopravním podniku „oslavili" sto let od udělení první pokuty za jízdu na černo.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama