Olomouc se zbavila námrazy, všechny tramvaje vyjely

Olomouc - V hanácké metropoli se po dvou podařilo odstranit z trolejí námrazu, do ulic Olomouce tak dnes vyjely všechny tramvaje a vozí cestující podle obvyklého jízdního řádu. Lidem se příliš nelíbilo, jak Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) kalamitu zvládal.

Olomouc, hanácká metropole

"Očistili jsme troleje na všech linkách, takže ráno mohly vyjet všechny tramvaje. Tramvajový provoz je veden podle obvyklého jízdního řádu," uvedla dispečerka.  "Aktuální předpověď počasí na příští dny není úplně příznivá, ale doufáme, že extrémní námraza, která nás postihla od pondělí, se již nebude opakovat," podotkla mluvčí DPMO Martina Krčová.

Tramvajový provoz byl v Olomouci částečně obnoven už ve středu odpoledne, kdy vyjely tramvaje na trať spojující Novou Ulici s hlavním nádražím.

Námraza ochromila tramvajovou dopravu v Olomouci v pondělí odpoledne poté, co region zasáhl mrznoucí déšť. Tramvaje kvůli trolejím obaleným ledovou krustou zůstaly stát v ulicích. Dopravní podnik ihned zavedl náhradní autobusovou dopravu.

DPMO poslal do ulic všechny autobusy. V úterý se ve špičce do náhradních autobusů na některých zastávkách nedostali všichni čekající cestující. Lidé si také stěžovali na to, že dopravní podnik o zastavení tramvají málo informoval. Světelné tabule na tramvajových zastávkách cestujícím zpočátku neposkytly aktuální údaje o změnách v provozu MHD. Dispečerka, která informační tabule ovládá, totiž tou dobou řídila výlukový autobus.

Cestující kritizovali i to, že informace o zastavení tramvajového provozu a náhradní autobusové dopravě dopravní podnik zveřejnil na internetu až v úterý ráno.

Zdroj: YouTube
Témata: olomouc | mhd

Související:

Právě se děje