Krach opencard? Praha se chce od března vrátit k papírovým kuponům

Praha - Praha chce od března opět začít vydávat papírové kupony na MHD. Souběžně s nimi mají zůstat i karty opencard. Vyplývá to z materiálu, který by v úterý měla projednat rada.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) podle podkladů o přechodu na papírové kupony na začátku týdne informovala dopravní podnik a organizátora dopravy, organizaci Ropid. Mají připravit technologickou podporu a informační kampaň.

Z materiálu pro radu vyplývá, že pokud bude možné vytisknout kupony dřív, zavede je město ještě před začátkem března. Platnost ročních kuponů na MHD nebude nově možné přerušit, papírové kupony to totiž neumožňují, Praha proto tuto možnost zruší i u opencard. Bude to platit jen pro nově koupené kupony.

"Praha bude prvním městem na světě, které se po úspěšném zavedení elektronického odbavování vrátí k papírovým kuponům," řekl dnes mluvčí EMS Martin Opatrný. "Skutečným problémem opencard nejsou smlouvy, ale dlouhodobá absence jakýchkoli reálných kroků Prahy k zajištění normálního fungování projektu," tvrdí.

Kritiku si vedení města vysloužilo i od opozice. "Jedná se o nejhorší možné řešení, které nás vrací do minulosti," řekl předseda pražské ODS Filip Humplík.

Loading...
Témata: Praha | MHD Praha | Opencard
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama