Vydávání opencard opět zkolabovalo, systém naskočil až odpoledne

Praha - Zákaznické centrum ve Škodově paláci, kde se vydává opencard, až do 15:00 odpoledne nefungovalo. Projekt opencard, který pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS), stál metropoli minimálně 1,35 miliardy korun. Elektronická karta měla mít původně mnoho funkcí, nakonec ale slouží jen především jako průkaz s předplatným pro MHD.

Přidejte svůj názor

371

Příčinou dnešního výpadku byla pravděpodobně chyba v systému, řekl ČTK bez dalších podrobností mluvčí městské firmy Operátor Opencard Pavel Stöckl. Podle Martina Opatrného, mluvčího společnosti eMoneyServices (EMS), která vlastní práva k opencard a projekt dříve spravovala, byla situace důsledkem chybějící technologické podpory.

Podobné problémy jako v pátek a dnes se minulý týden objevily už v úterý, ale vydávání karet bylo jen omezeno. Dnes fungovalo jen přijímání nových žádostí.

Společnost EMS podporu opencard neposkytuje od ledna, protože na ni nemá uzavřenou smlouvu. Přesto nyní její zaměstnanci pracovali na obnově fungování zákaznického centra.

Projekt opencard je spojen s problematickými smlouvami, několik úředníků kvůli opencard již stanulo před soudem. Co bude s opencard dál, zatím nikdo neřekl, město nyní hledá způsob, jak s kartou do budoucna naložit. Praha se o budoucnosti opencard pře s vlastníkem práv k projektu, firmou EMS, situaci řeší soud i Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Témata: Opencard | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do pražského metra prosákla voda, provoz na lince A je zastaven

21.10.2018 11:43 Na lince A pražského metra je obousměrně zastavený provoz mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny.…

Náklaďák v Praze strhl trolej: Chaos v provozu tramvají trval šest hodin

21.09.2018 15:06 Aktualizováno Praha - V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl dnes na…

Černý den pro pražskou MHD: Vykolejila tramvaj, do další nabouralo auto

18.09.2018 13:01 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích dnes ráno vykolejila tramvaj po srážce s osobním autem. Zraněného…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama