Vydávání opencard opět zkolabovalo, systém naskočil až odpoledne

Praha - Zákaznické centrum ve Škodově paláci, kde se vydává opencard, až do 15:00 odpoledne nefungovalo. Projekt opencard, který pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS), stál metropoli minimálně 1,35 miliardy korun. Elektronická karta měla mít původně mnoho funkcí, nakonec ale slouží jen především jako průkaz s předplatným pro MHD.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Příčinou dnešního výpadku byla pravděpodobně chyba v systému, řekl ČTK bez dalších podrobností mluvčí městské firmy Operátor Opencard Pavel Stöckl. Podle Martina Opatrného, mluvčího společnosti eMoneyServices (EMS), která vlastní práva k opencard a projekt dříve spravovala, byla situace důsledkem chybějící technologické podpory.

Podobné problémy jako v pátek a dnes se minulý týden objevily už v úterý, ale vydávání karet bylo jen omezeno. Dnes fungovalo jen přijímání nových žádostí.

Společnost EMS podporu opencard neposkytuje od ledna, protože na ni nemá uzavřenou smlouvu. Přesto nyní její zaměstnanci pracovali na obnově fungování zákaznického centra.

Projekt opencard je spojen s problematickými smlouvami, několik úředníků kvůli opencard již stanulo před soudem. Co bude s opencard dál, zatím nikdo neřekl, město nyní hledá způsob, jak s kartou do budoucna naložit. Praha se o budoucnosti opencard pře s vlastníkem práv k projektu, firmou EMS, situaci řeší soud i Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Loading...
Témata: Opencard | Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama