Tato tramvaj bude brzy brázdit pražské ulice. Má wifi i klimatizaci

Praha - Pražský dopravní podnik představil 24. srpna svůj nejnovější typ tramvaje. Tramvaj nesoucí název Škoda ForCity Alfa má oproti svému předchůdci řadu vylepšení a do ostrého provozu vyjede v druhé půlce října.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Mezi hlavní novinky tramvaje ForCity Alfa (foto zde) patří bezesporu vybavení wifi připojením s technologií LTE a klimatizovaný prostor pro cestující. Blíží se tak snad konečně doba, kdy nebude jízda v horkých letních dnech doprovázena hektolitry potu.

Drobných úprav se dočkal i jinak velmi povedený design tramvaje (foto zde). Čelo vozu je nově žlutooranžové, což má mimo jiné zvýšit viditelnost tramvaje a předejít tak některým ze střetů s automobily či chodci. Horní pás vozu je stříbrný oproti stávajícímu tmavému provedení, pod okny je místo šedé použita barva bílá.

Uvnitř tramvaje (foto zde) jsou kromě chladného klimatizovaného vzduchu i nové sedačky. Stávající dřevěné nahradila cestujícími oblíbená plastová varianta. "Zkvalitňování podmínek pro cestování MHD je dlouhodobou prioritou Dopravního podniku. Jsem velmi rád, že modernizované tramvaje díky jejich inovovanému interiéru a řadě nových vylepšení nabídnou Pražanům vyšší pohodlí. Zároveň věřím, že vnější barevné odlišení tramvaje přispěje k prevenci mimořádných událostí, zejména na přechodech. Myslím, že je to krok, kterým posouváme naše služby s ohledem na pohodlí a bezpečnost správným směrem," uvedl generální ředitel pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Dopravní podnik hlavního města Prahy by měl do roku 2018 získat celkem 125 kusů nových vozů. Počítá se s postupným nasazováním do ulic metropole. Jako první by měly nové soupravy brázdit páteřní linku č. 9, která vede z Řep na Žižkov.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama