O víkendu nepojede metro A mezi stanicemi Petřiny a Motol, do tunelu teče

Praha - Nové stanice metra A Petřiny a Nemocnice Motol budou o víkendu mimo provoz, důvodem jsou záruční opravy vady ve stěně tunelu způsobené průsakem vody. Výluka potrvá od sobotního rána, zhruba od 8:00, do nedělního večera. Dopravní podnik vypraví náhradní autobusy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vlaky budou v sobotu a neděli končit jízdu ve stanici Petřiny, dál mohou cestující využít náhradní autobusy. Čtyři stanice za zhruba 20 miliard korun slouží cestujícím od jara.

Soupravy se znovu rozjedou až v pondělí. Dopravní podnik vypraví náhradní autobusy. K dopravě ve směru do centra mohou lidé využít také pravidelné autobusové linky číslo 180, 184 a 167.

Na trase jsou čtyři stanice - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Práce začaly v roce 2009, metro se rozjelo letos v dubnu.

Ministerstvo dopravy před časem krátilo dopravnímu podniku strop pro čerpání evropských dotací. První peníze ze zhruba sedmi miliard přišly z EU až v polovině letošního roku, několik týdnů poté, co se metro poprvé rozjelo s prvními cestujícími. Kromě antimonopolního úřadu, který podniku nedávno vyměřil více než osmimilionovou pokutu, zkoumá stavbu Nejvyšší kontrolní úřad.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama