Další potíž s Blankou: Tunelem zatím nebude jezdit autobus MHD

Praha - Tunelem Blanka zatím autobusy MHD jezdit nebudou. Zda a kdy vedení města zvažovanou autobusovou linku zavede, není jasné. Metropole ústy náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) už nyní připouští, že se Pražané musí po otevření kontroverzní stavby připravit na potíže

Přidejte svůj názor

Tunel se pro MHD zřejmě otevře až v průběhu příštího roku. "Teď to ale rozhodně nebude," řekl Filip Drápal ze společnosti Ropid, která v metropoli plánuje MHD.

"Připravujeme různé varianty, nejprve je ale nutné vyhodnotit, jak bude fungovat doprava v tunelu a systém sladit třeba s linkami tramvají," uvedl Drápal.

Diskutuje se, zda tunelem vést některou ze stávajících autobusových linek, nebo zda zavést novou alternativní linku, která by spojila atraktivní dopravní uzly. Podle jedné z variant by autobus mohl projíždět navíc i Strahovským tunelem, který na Blanku navazuje. Už dříve se mluvilo o tom, že by tunelem mohl cestující vozit autobus číslo 180, který jezdí ze Zličína do Dejvic.

Tunel Blanka je součástí městského okruhu Prahy. Podle vedení města uleví povrchové dopravě, navázat na něj by měla řada dopravních opatření, mimo jiné uzavírka Malé Strany pro tranzitní dopravu. Kritici a dotčené radnice, včetně Strany zelených ale tvrdí, že magistrát s přípravou zaspal. Kromě zavedení speciální autobusové linky, která by tunelem projížděla, žádají mimo jiné snížení počtu jízdních pruhů na magistrále, doplnění přechodů pro chodce přes Sokolskou a Legerovu ulici a preferenci MHD.

Témata: Tunel Blanka | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama