Praha může vydávat opencard do 22. října, výpadek nehrozí

Praha - Praha a firma eMoneyServices (EMS), která vlastní opevcard, dnes uzavřely dohodu. Metropole může bez problémů vydávat kartu do 22. října. Její vydávání ohrožoval konec platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů, platnost měla skončit ve čtvrtek 15. října.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

EMS podmiňuje prodloužení certifikátu tím, aby ji městská firma Operátor opencard, který se o kartu stará, dovolil nahlédnout do systému. "Operátor se zavázal, že v tomto týdnu umožní celkovou kontrolu Opencard. Místo kontroly to však zatím vypadá z jejich strany na obstrukce. My ale dohodu ctíme, což znamená, že zatím k výpadkům provozu nedojde," řekl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Certifikáty dnes byly prodlouženy pouze do 22. října. "Žádná jiná dohoda zatím není. Dál jednáme," řekl za Operátora opencard Martin Vaic. Dlouhodobé prodloužení EMS podmiňuje kompletním licenčním auditem.

Praha po EMS v minulých týdnech požadovala odstranění certifikátů, to firma odmítla. Praha posléze nabídla, že sama provede kontrolu systému za přítomnosti soudního znalce a EMS seznámí s výsledkem. Ta to opět odmítla. Minulý týden se obě strany domluvily, že kontrola bude provedena zaměstnanci EMS za přítomnosti zástupců města a soudního znalce. Podle Opatrného ale tento krok operátor zdržuje.

Témata: Opencard | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tramvaj u Palmovky srazila mladého muže. Vyprošťovali ho hasiči, je ve…

17.11.2018 14:18 V pražské Zenklově ulici srazila dnes před 13:00 tramvaj chodce. Třiadvacetiletého muže, který…

Praha očekává nákupní horečku: Metro bude mít v adventní víkendy interval…

13.11.2018 13:57 Končící pražští radní rozhodli, že v adventní víkendy bude metro na všech třech linkách jezdit ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama