Nová tramvaj Škoda ForCity začala v Praze vozit první cestující

Praha - První cestující se v úterý svezli na lince 7 novým typem tramvaje Škoda ForCity (Škoda 15T) od plzeňského výrobce Škoda Transportation. Do roku 2017 by mělo v metropoli jezdit 250 těchto nízkopodlažních tříčlánkových tramvají, informovala Eva Dydová z pražského dopravního podniku (DPP).

Škoda ForCity (Škoda 15T)

Slavnostní jízda na lince 7 zahájila jízdní zkoušky s cestujícími za účasti zástupců hlavního města, DPP a plzeňského výrobce nové tramvaje. První zkušební jízda odstartovala v tramvajové smyčce Florenc a pokračovala přes Anděl a po trase pravidelné linky č. 7 na Radlickou.

"Tramvaje 15T jsou budoucností kolejové dopravy v Praze. Věřím, že cestující ocení moderní design tramvaje i skvělé jízdní vlastnosti vozidla," uvedl Martin Dvořák, generální ředitel DPP.

"Škoda ForCity je naší první 100procentní nízkopodlažní tramvají se zcela novými technickými řešeními. Pohodlný nástup, výstup, ale i přepravu ocení jistě nejen Pražané, ale i návštěvníci naší metropole," uvedl Tomáš Krsek, generální ředitel Škoda Transportation, a. s.

Výrobce novou tramvaj dodal k jízdním zkouškám v roce 2009. Zpočátku jezdily po pražských kolejích ve zkušebním provozu bez cestujících. Prototypy vozů se podrobují pravidelným kontrolám, podle jejichž výsledku obdrží výrobce všechna potřebná osvědčení státních institucí pověřených dozorem a kontrolou vyráběných vozidel před jejich uvedením do provozu.

Zkušební provoz s cestujícími musí být minimálně 15 000 km a musí být absolvován bez závady ohrožující bezpečnost provozu i cestujících.

Do roku 2017 by měl výrobce dodat DPP celkem 250 těchto nízkopodlažních tramvají.

Témata: mhd | Praha

Související:

Právě se děje