MHD v Brně kvůli přívalu sněhu kolabuje, dálnici D46 blokovala hromadná nehoda

Brno - Moravská metropole se už druhým dnem potýká se sněhovou kalamitou. Na silnicích je vrstva rozbředlého sněhu a MHD nabírá až půlhodinové zpoždění, upozorňuje cestující Dopravní podnik města Brna (DPMB). Dálnici D46 zablokovala dnes ráno na 12. kilometru ve směru na Olomouc hromadná nehoda. Znovu je průjezdná od 10:15.

Zima 2012/2013 - první silnější sněžení
doporučujeme

Dopravní podnik registruje problémy už od ranních hodin. "Z důvodu zhoršených povětrnostních podmínek a sněžení dochází ke zhoršení průjezdnosti téměř všech komunikací v celé síti MHD. Dochází k nepravidelnostem a zpožděním dosahující deset až 30 minut," uvedl DPMB na webu.

Komplikace nastaly u tramvajových linek 1, 3 a 11, které se zdržely v zastávce Vozovna Komín směrem do města. Tramvaje čekaly na uvolnění dopravy. "Po uvolnění pokračovaly se zpožděním. Byly zařazené náhradní autobusy," stojí na webu dopravního podniku.

Podnik řešil i poruchu na lince tramvaje číslo osm. "Odstranili jsme vadnou tramvaj, další tramvaje linky osm pokračují se zpožděním, které se promítá po celé délce trasy. Snažíme se řadit autobusy náhradní dopravy podle možností, nyní ve směru ze Starého Lískovce na Líšeň," uvedl dopravní podnik.

Psali jsme:  

Dálnice D46 na 12. kilometru ve směru na Olomouc byla dnes dopoledne neprůjezdná. Vytvořila se asi čtrnáctikilometrová kolona, zdržení pro řidiče bylo dvě hodiny. Nehoda se stala okolo 7:30. Dva muži se zranili. "Nebylo to nic vážného. Oba měli lehké poranění hrudníku a skončili ve vyškovské nemocnici," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Další nehoda zkomplikovala okolo půl osmé ráno provoz na dálnici D2 u Hustopečí na 26. kilometru ve směru na Brno. Podle Švába je tam kamion v příkopě, ale dálnice je průjezdná.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama