MHD v Brně kvůli přívalu sněhu kolabuje, dálnici D46 blokovala hromadná nehoda

Brno - Moravská metropole se už druhým dnem potýká se sněhovou kalamitou. Na silnicích je vrstva rozbředlého sněhu a MHD nabírá až půlhodinové zpoždění, upozorňuje cestující Dopravní podnik města Brna (DPMB). Dálnici D46 zablokovala dnes ráno na 12. kilometru ve směru na Olomouc hromadná nehoda. Znovu je průjezdná od 10:15.

Zima 2012/2013 - první silnější sněžení

Dopravní podnik registruje problémy už od ranních hodin. "Z důvodu zhoršených povětrnostních podmínek a sněžení dochází ke zhoršení průjezdnosti téměř všech komunikací v celé síti MHD. Dochází k nepravidelnostem a zpožděním dosahující deset až 30 minut," uvedl DPMB na webu.

Komplikace nastaly u tramvajových linek 1, 3 a 11, které se zdržely v zastávce Vozovna Komín směrem do města. Tramvaje čekaly na uvolnění dopravy. "Po uvolnění pokračovaly se zpožděním. Byly zařazené náhradní autobusy," stojí na webu dopravního podniku.

Podnik řešil i poruchu na lince tramvaje číslo osm. "Odstranili jsme vadnou tramvaj, další tramvaje linky osm pokračují se zpožděním, které se promítá po celé délce trasy. Snažíme se řadit autobusy náhradní dopravy podle možností, nyní ve směru ze Starého Lískovce na Líšeň," uvedl dopravní podnik.

Psali jsme:  

Dálnice D46 na 12. kilometru ve směru na Olomouc byla dnes dopoledne neprůjezdná. Vytvořila se asi čtrnáctikilometrová kolona, zdržení pro řidiče bylo dvě hodiny. Nehoda se stala okolo 7:30. Dva muži se zranili. "Nebylo to nic vážného. Oba měli lehké poranění hrudníku a skončili ve vyškovské nemocnici," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Další nehoda zkomplikovala okolo půl osmé ráno provoz na dálnici D2 u Hustopečí na 26. kilometru ve směru na Brno. Podle Švába je tam kamion v příkopě, ale dálnice je průjezdná.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, tvoří se kolony

18.09.2021 11:11 Společným seskokem českých a polských parašutistů s vlajkami dnes na letišti v Mošnově na…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

17.09.2021 21:44 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Související:

Právě se děje

reklama