Ostravané budou jezdit v MHD zdarma! A kdy?

Ostrava - Zdarma budou jezdit Ostravané v době signálu regulace kvůli vysoké koncentraci prachu v ovzduší městskou hromadnou dopravou. Opatření bude platit od středeční půlnoci, schválili zastupitelé ve středu na svém jednání v Ostravě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Opatření má přesvědčit majitele aut, aby je v době smogových situací nechali doma a jezdili městskou hromadnou dopravou," řekl náměstek Dalibor Madej (ODS).

Návrh zastupitelé schválili po delší diskuzi, v níž požadovali členové opozičního sdružení Ostravak, aby se k tomu určené peníze vložili do něčeho jiného, nejlépe do intenzivnějšího čištění silnic.

Podle primátora Petra Kajnara (ČSSD) opravdu hrozí riziko, že se opatření neujme, ale přesto považuje za nutné ho vyzkoušet. "Snažíme se velmi poctivě hledat a využít všechny možnosti, které město má, jak zlepšit životní prostředí v Ostravě. Je to jedna z nich," řekl Kajnar.

Opatření přijde každý den, kdy bude smogová situace, na 1,2 miliony korun. Město chce poslat účty vládě, ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) se ale už dříve vyjádřil, že jde o populistické gesto a vláda nic platit nebude. Podle Kajnar je ale stát a vláda zodpovědná za stav životního prostředí, a proto očekává, že městu s opatřeními zásadním způsobem pomůže.

Jak Kajnar tak Madej dodali, že vítají připravovanou páteční demonstraci za zlepšení ovzduší v Ostravě, protože jim postoj občanů pomůže v tlaku na vládu.

Témata: mhd | Ostrava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama