Nové tramvaje zaplaví Prahu

Praha - Od soboty začnou jezdit v Praze nové nízkopodlažní tramvaje Škoda ForCity na pravidelné lince č. 18, sdělila agentuře Mediafax mluvčí pražského dopravního podniku Ilona Vysoudilová. Další tramvajové soupravy přibudou do konce letošního března, do roku 2017 by jich mělo v metropoli jezdit 250.

Přidejte svůj názor

Škoda ForCity

Jízdní zkoušky zahájila tramvaj Škoda ForCity v září 2009. "V rámci zkušebního provozu musely najet minimálně pět tisíc kilometrů bez cestujících a dalších 15 tisíc kilometrů s cestujícími, to vše bez závad, které by mohly ohrozit bezpečnost provozu nebo cestujících. Obě tyto podmínky jsme bezvýhradně splnili," uvedl ředitel dopravního podniku Martin Dvořák.

Autorem designu tramvaje je architekt Patrik Kotas. Skládá se ze tří článků, v interiéru se počítá s místem pro dětské kočárky a pro osoby se sníženou pohyblivostí. K dispozici je i nájezdová plošina.

Vozidlo je také vybavené kamerovým systémem, tónovanými skly, které pohlcující UV záření nebo dřevěnými anatomickými sedáky pro cestujíc. Kapacita vozu je 61 sedících a až 239 stojících osob.

Témata: Tramvaje | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama