FOTO: 140. výročí městské hromadné dopravy v Brně

Brno - Část festivalu zábavy Brno - město uprostřed Evropy se o víkendu 6. a 7. června 2009 nesl především ve znamení Dopravní nostalgie související se 140. výročím městské hromadné dopravy v Brně.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

V Brně se po oba dny slavností výročí představily proti proudu času dějin prostředky městské hromadné dopravy města Brna. Diváci se na brněnském náměstí Svobody letos sešli v hojném počtu a mohli zde sledovat jak nejmodernější nakoupené modely tramvají, trolejbusů a autobusů, tak samozřejmě také jejich historické předchůdce. K vidění zde byly nostalgické exponáty například tzv. "čabajka", tedy kloubový autobus Ikarus, který jezdil našimi městy v nechvalně známé době normalizace.

Počátek první poloviny minulého století zde zastupovaly tramvaje poháněné živou koňskou silou, dále parní tramvaj (Karolína - Caroline) a nebo se zde představily stroje servisní techniky dopravního podniku, jenž reprezentoval například parní nákladní vůz Sentinel.

Letošní přehlídka byla velmi elegantní, která se brněnským organizátorům vskutku povedla. Kdo zde nebyl, má nyní možnost touto přehlídkou projít alespoň díky našim fotografiím.

Poznámka čtenáře (premhnil): Zapoměli jste se zmínit o velice zajímavé technické podrobnosti - napájení předváděných trolejbusů z tramvajových trolejí. Je to naprostá rarita a na fotografiích je to vidět, málokdo si toho ale všimne.

Děkujeme!

Loading...
Témata: mhd | Brno
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama