ČSAD Semily a ČSAD Jablonec nad Nisou chtějí vybudovat v Paraguay síť veřejné dopravy

Liberec - Dva dopravci z Libereckého kraje chtějí v jihoamerickém státě Paraguay vybudovat systém veřejné dopravy. Řekl to v neděli Jiří Vařil, člen představenstva ČSAD Semily i ČSAD Jablonec nad Nisou.

Přidejte svůj názor

„Chystáme takovou komplexní organizaci, která by byla dostatečně funkční a efektivní a která by vycházela z českých poznatků a zkušeností,“ uvedl Jiří Vařil. „Nabízíme především své znalosti, ale i konkrétní dodávky trolejbusů pro hlavní město Asunción a práce související se zabezpečením jejich provozu na ulicích,“ dodal.

Celou investici bude podle něj zaštiťovat paraguayská vláda. „Fakt, že mám v Paraguay dům, rodinu a blízké přátele a část roku v zemi bydlím, riziko možného neúspěchu snižuje,“ vysvětlil Vařil. Podle něj se ČSAD Semily a ČSAD Jablonec nad Nisou chtějí v Paraguay stát hlavním garantem veřejné dopravy, a v budoucnosti expandovat do sousední Bolívie.

V uplynulých dnech šestičlenná vládní delegace odborníků z Paraguaye navštívila Českou republiku, aby se detailně seznámila s místní organizací a fungováním veřejné dopravy. Experti navštívili mimo jiné výrobce autobusů Iveco a SOR a zavítali i do vývojového a výrobního centra tramvají a trolejbusů ve Škodě Plzeň. Jedním z konkrétních výstupů z návštěvy jihoamerické delegace je dohoda, že v říjnu přijede do Paraguaye česká expertní skupina, ve které budou mimo dopravních odborníků z ČSAD Semily a ČSAD Jablonec nad Nisou i zástupci společností vyrábějících a dodávajících dopravní techniku, a to Škoda Transportation a Škoda Elektric a Iveco. Paraguay plánuje, že v první fázi nakoupí v Česku 40 trolejbusů a 60 autobusů.

Témata: mhd | paraguay
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama