MHD v Praze do 15 let zdarma? Podvod

Praha - Vedení hlavního města prosadilo, že děti do 15 let a senioři nad 65 let budou hromadnou dopravou cestovat zdarma. Ale jak se ukazuje, úplně zadarmo to nebude. O podmínkách, které si magistrát klade, informuje ČTK.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Děti a důchodci, kteří chtějí podle slibů hlavního města cestovat MHD zadarmo, si zaprvé musejí pořídit opencard. K tomu jim stačí vyplnit formulář a pak si kartu bez poplatků vyzvednout. Ale aby mohli využívat výhody, které slibuje koalice ODS a ČSSD, potřebují ještě speciální aplikaci.

Aplikace, kterou si musejí na kartu nechat nahrát, je bude stát 120 korun. Díky ní prokáží revizorovi svůj věk a ten si zkontroluje, jestli skutečně smějí jezdit zdarma. A pokud ji mít nebudou?

"Bez opencard s aplikací 'jízdné zdarma' mají tito lidé nárok na jízdné za poloviční cenu, musejí ale (opět) prokázat svůj věk," citují lidovky.cz mluvčího opencard Martina Opatrného.

Pražští radní schválili zrušení jízdného pro děti a seniory nad 65 let před měsícem. Zároveň odhlasovali zdražení jízdenek. Tento krok slibovali už v programovém prohlášení, zato opoziční TOP 09 byla proti.

TOP 09 kritizuje, že projekt Opencard diskriminuje občany Evropské unie. Navíc podle jejích výpočtů Praha zrušením jízdného pro určité věkové skupiny prodělá. Prý přijde až o 240 milionů ročně - a to i přes zdražení běžných jízdenek.

Témata: mhd | Opencard
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama