Praze hrozí stávka zaměstnanců dopravního podniku

Praha - Praze reálně hrozí generální stávka zaměstnanců dopravního podniku, kteří jsou nespokojeni s platovými podmínkami. Informace přineslo pondělní vydání Pražského deníku.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

" Dlouhodobě chybí peníze a někteří zaměstnanci se do budoucna bojí o své platy. Nechceme toho příliš, ale potřebujeme mít nějaké jistoty, " vysvětlil základní důvod k možné stávce Petr Pulec, předseda Odborového sdružení pražských dopraváků. Sdružení odborářů již v červenci odeslalo na pražský magistrát dopis se žádostí o rychlé řešení.

" Určitě vám neřeknu, jestli to bude v srpnu, září nebo říjnu. K tomu se ještě nechci vyjadřovat. Zatím jsme oficiálně nedostali do rukou písemnou odpověď primátora o dalším řešení naší situace, " pokračoval Pulec.

" Od managementu budu žádat návrh na řešení problému, " řekl Deníku primátor Pavel Bém, podle kterého nese za stávající situaci politickou odpovědnost radní pro dopravu a předseda představenstva Radovan Štejner.

" Prvním a jediným zájmem Prahy musí být dotáhnout polemiky a vyostřenou situaci v DP do smíru. Neexistují žádné strany barikády, kde by na jedné straně bylo město a na druhé odboráři, existuje jen společný zájem zajistit provoz MHD minimálně v dosavadní kvalitě v situaci, kdy příjmy města, vzhledem ke globální ekonomické krizi, trvale klesají, " informoval mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

V krizi je ale i samotný dopravní podnik. Podle zprávy o jeho hospodaření lze očekávat, že jeho roční ztráta může být až 1,95 miliardy korun. Už v letošním prvním čtvrtletí podnik vykázal ztrátu 2,3 miliardy korun, což bylo o 717 milionů více, než očekával.

Loading...
Témata: Praha | mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama