MHD v Praze se kvůli památce Havla na minutu také zastaví

Praha - V páteční poledne se na počest památky zesnulého prezidenta Václava Havla v hlavním městě někde zastaví na minutu městská doprava. Mediafaxu to sdělila mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Pokud to bezpečnost a místo dovolí, tak řidiči autobusů a tramvají mohou uctít památku pana prezidenta, tím že zastaví," vysvětlila mluvčí s tím, že je to na každém řidiči, zda se připojí.
 
Řidiči v zastávce mohou zastavit, mezi zastávkami je to ale nepřijatelné.

Provoz metra však není možné zastavit. Jak uvedla mluvčí, musela by se přeorganizovat celá podzemní doprava, a to není zcela možné.
 
Dopravní podnik ale upozorňuje cestující, aby uctění památky respektovali.
 
Dopravní omezení kvůli smutečnímu průvodu s ostatky exprezidenta Václava Havla a průjezdu kolon, bohoslužbě a konání státního pohřbu začalo od úterní 20. hodiny a potrvá až do pátku 15 hodin. Uzavření zahrnuje ulice Pohořelec, Loretánská, Loretánské náměstí, Hradčanské náměstí a Na Opyši. Platí zde podle informací městské části Praha 1 zákaz parkování.
 
Česká republika se zahalila od středy do třídenního státního smutku. Poslední rozloučení se zesnulým exprezidentem se uskuteční v pátek v katedrále svatého Víta v Praze.
 
Dramatik a bývalý prezident Václav Havel zemřel v neděli 18. prosince ve spánku na své chalupě na Hrádečku na Trutnovsku. Bylo mu 75 let.

Témata: mhd | Praha | Václav Havel
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy