Metro, autobusy a tramvaje omezují a ruší víkendový večerní provoz

Praha - Omezení městských spojů autobusů, tramvají nebo zrušení prodlouženého víkendového provozu metra pocítí letos cestující. Vyplývá to ze změn v městské hromadné dopravě, které navrhuje její organizátor, společnost Ropid.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Dopravní podnik v letošním roce získal od města provozní dotaci o 617 milionů korun nižší. "Dopravní podnik tak zruší neefektivní spoje a souběhy. To vše s minimálním dopadem na rozsah poskytovaných služeb," prohlásil před časem primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Rozhodně odmítá, že by se měla doprava drasticky omezovat.

Z návrhu změn vyplývá, že by se měly omezit linky mezi Andělem a Klamovkou. Z pěti autobusových linek by měly jezdit pouze dvě. Další omezení by měla postihnout expresní autobusovou linku číslo 125. Ta zajišťuje spojení mezi Smíchovským nádražím a Jižním městem. Trasa autobusu by se měla změnit, spoj bude jezdit na lince autobusu číslo 271 a tato linka by se měla zrušit.

Z návrhu vyplývá, že lidé se budou muset připravit na to, že proti současnému stavu budou muset podstatně více přestupovat.

Kdy by měly novinky v pražské dopravě začít platit, se zatím neví. Společnost Ropid je musí nejprve projednat s vedením města, které rozhodne.

Témata: Praha | mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama