Legenda ožívá: naskakovací autobusy se vrací!

Londýn - Do ulic Londýna se dnes po několika letech vrátily dvoupatrové autobusy s otevřenou plošinou, do kterých lze naskakovat mimo zastávky. Kritici ale tvrdí, že městský dopravní podnik Transport for London (TfL) za ně zaplatil zbytečně moc peněz, uvedla britská BBC.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ulice Londýna bude ve všední den brázdit celkem osm autobusů navazujících na legendární vozidla typu Routemaster. O víkendech a v noci jezdit nebudou. V zadní části mají tato vozidla s hybridním motorem otevřenou plošinu, jež cestujícím slouží k nástupu a výstupu i mimo zastávky. Jezdí v nich průvodčí.

Za jeden autobus dopravní podnik zaplatil podle BBC 1,4 milionu liber, tedy asi 41 milionů korun. Úplně stejné autobusy, které v současnosti křižují Londýn, ale nedá se do nich za jízdy naskakovat, přitom vyjdou na 900 tisíc liber.

Londýn se tak ale vrací k tradici, na níž vzpomínají nejen domácí, ale i turisté, kteří do Velké Británie přijíždějí. Double-deckery, do nichž se dalo naskočit i za jízdy, se staly legendou.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha očekává nákupní horečku: Metro bude mít v adventní víkendy interval…

13.11.2018 13:57 Končící pražští radní rozhodli, že v adventní víkendy bude metro na všech třech linkách jezdit ve…

V Praze na Andělu srazila tramvaj chodkyni, vyprostit ji museli hasiči

08.11.2018 15:06 Aktualizováno V Nádražní ulici u zastávky Anděl na pražském Smíchově dnes odpoledne srazila tramvaj chodkyni.…

TSK podepřela most na Vltavské, do podjezdu se vrátí tramvaje a chodci

31.10.2018 14:09 Podjezd pod mostem u stanice metra C Vltavská bude ve čtvrtek ráno otevřen pro pěší a tramvaje.…

Vichřice pustošila Česko: Padaly stromy, energetici řešili stovky poruch.…

24.10.2018 16:31 Aktualizováno Silný vítr komplikoval v Praze provoz přívozů. Loď mezi Holešovicemi a Karlínem nejezdila více než…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama