Mladí lidé se loučili s nočním provozem metra zpěvem a máváním

Praha - Desítka mladých lidí se v sobotu večer na happeningu ve stanici Muzeum v centru Prahy symbolicky loučila s nočním provozem metra. Slečny a pánové z hnutí Pražské fórum zpívali Valčík na rozloučenou, recitovali, tančili a mávali odjíždějícím soupravám šátky, zjistila na místě agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor

371

Účastníci poklidného protestu se sešli na nástupišti na trase A před 22. hodinou s transparenty typu: "Sbohem! Metro..." Zazpívali Valčík na rozloučenou a zarecitovali upravený text básně Sbohem a šáteček, kterou se loučili s prodlouženým víkendovým provozem metra. Ten od neděle zrušilo vedení metropole kvůli úsporám.

"Nejde jen o metro, ale o celkový způsob nakládání s omezenými prostředky města," řekla Olga Richterová z Pražského fóra. "Politici ruší nejprve to, co pocítí občané, ne to, co by měli zrušit jako první. Třeba vyvádění peněz z rozpočtu Prahy na Kypr a podobně," dodala Richterová.

Happening zaujal mnoho cestujících, chvílemi se na zpěv a tanec aktivistů dívaly desítky lidí. Někteří z nich vyjádřili na hospodaření Prahy podobný názor. Vesměs jim vadilo, že nové vedení města zatím nenaplňuje jejich očekávání.

"Chceme upozornit, že od června bude hůř, protože se budou předělávat linky a jízdní řády hromadné dopravy," řekla organizátorka akce Alena Rybníčková. Podle ní to povede k tomu, že obyvatelé místo složitého přestupování a čekání na spoje s dlouhým intervalem budou více jezdit po Praze auty.

Akce, při které účastnící mávali odjíždějícím soupravám metra na rozloučenou šátky, skončila asi po hodině bez incidentů. Protestující nasedli na metro a hodlali se projíždět, aby si poslední noc prodlouženého provozu užili.

Témata: Metro | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tramvaj u Palmovky srazila mladého muže. Vyprošťovali ho hasiči, je ve…

17.11.2018 14:18 V pražské Zenklově ulici srazila dnes před 13:00 tramvaj chodce. Třiadvacetiletého muže, který…

Praha očekává nákupní horečku: Metro bude mít v adventní víkendy interval…

13.11.2018 13:57 Končící pražští radní rozhodli, že v adventní víkendy bude metro na všech třech linkách jezdit ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama