Malou Stranu protne nová linka minibusů

Praha - Po letech se splní přání mnoha pacientů nemocnice pod Petřínem. Malý autobus je odveze z Malostranského náměstí až k nemocnici. V pondělním vydání o tom informuje Deník.

Přidejte svůj názor

"Nedostatečné obsloužení některých míst MHD nejvíc pociťují senioři a handicapovaní, kterých žije v Praze 1 víc než 7000. Praha 1 proto zadala studii, která navrhla zřízení pěti linek ekologických minibusů vhodných pro tělesně postižené. Pilotní linkou má být právě ta z dolní části Malostranského náměstí k nemocnici," informoval Deník bývalý místostarosta Prahy 1 Karel Koželuh ( TOP 09 ).

Nová linka bude jezdit každých patnáct minut. Minibusy pro 15 sedících a 25 stojících lidí by měly být ekologické - poháněné elektromotorem. Nejméně do ledna je však zatím nahradí klasický naftový autobus, neboť dopravní podnik nemá k dispozici vůz vhodných parametrů. Nemocnice pod Petřínem vítá linku s nadšením. "Velmi to pomůže našim starším pacientům a méně pohyblivým lidem," říká vedoucí provozně technického úseku nemocnice Vlastimil Šipl.

Témata: Praha | doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tramvaj u Palmovky srazila mladého muže. Vyprošťovali ho hasiči, je ve…

17.11.2018 14:18 V pražské Zenklově ulici srazila dnes před 13:00 tramvaj chodce. Třiadvacetiletého muže, který…

Praha očekává nákupní horečku: Metro bude mít v adventní víkendy interval…

13.11.2018 13:57 Končící pražští radní rozhodli, že v adventní víkendy bude metro na všech třech linkách jezdit ve…

V Praze na Andělu srazila tramvaj chodkyni, vyprostit ji museli hasiči

08.11.2018 15:06 Aktualizováno V Nádražní ulici u zastávky Anděl na pražském Smíchově dnes odpoledne srazila tramvaj chodkyni.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama