Malou Stranu protne nová linka minibusů

Praha - Po letech se splní přání mnoha pacientů nemocnice pod Petřínem. Malý autobus je odveze z Malostranského náměstí až k nemocnici. V pondělním vydání o tom informuje Deník.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

"Nedostatečné obsloužení některých míst MHD nejvíc pociťují senioři a handicapovaní, kterých žije v Praze 1 víc než 7000. Praha 1 proto zadala studii, která navrhla zřízení pěti linek ekologických minibusů vhodných pro tělesně postižené. Pilotní linkou má být právě ta z dolní části Malostranského náměstí k nemocnici," informoval Deník bývalý místostarosta Prahy 1 Karel Koželuh ( TOP 09 ).

Nová linka bude jezdit každých patnáct minut. Minibusy pro 15 sedících a 25 stojících lidí by měly být ekologické - poháněné elektromotorem. Nejméně do ledna je však zatím nahradí klasický naftový autobus, neboť dopravní podnik nemá k dispozici vůz vhodných parametrů. Nemocnice pod Petřínem vítá linku s nadšením. "Velmi to pomůže našim starším pacientům a méně pohyblivým lidem," říká vedoucí provozně technického úseku nemocnice Vlastimil Šipl.

Loading...
Témata: Praha | doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama