A začnou zmatky! Změny v pražské MHD: Přejmenované stanice, zrušené linky

Praha - Se změnami v pražské hromadné dopravě má cestující seznámit informační kampaň s názvem Vždyť to jede jinam, kterou od pondělí spouští Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP), informovali jeho zástupci ve středu. Na nový systém dopravy mají Pražany upozornit letáky, plakáty, ale i webové stránky.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Informační kampaň se podle dopravního podniku snaží změny v pražské dopravě prezentovat věcně, ale i s jistou dávkou nadhledu. "My tou kampaní ukazujeme, že chápeme, co cestující prožívají, a že na to máme odpověď," uvedl Marek Prchal z agentury Cream Prague, která informační kampaň vytvářela.

V pondělí 20. srpna začala internetová část kampaně – byl spuštěn facebookovský profil Vždyť to jede jinam a speciální web ke změnám ropid.cz. Informace jsou k dispozici i na stránkách dpp.cz.

Od pondělí 27. srpna by měly být vlaky do Prahy vybaveny informačními letáky. "Rovněž jsme domluveni s významnými autobusovými dopravci, kteří provozují dálkové linky do Prahy, že budou tyto materiály rozdávat cestujícím," doplnil Pavel Procházka pověřený řízením ROPID. Materiály společnost připravuje také pro nevidomé.

Proškolení pracovníci budou poskytovat cestujícím informace i na telefonní lince dopravního podniku 296 19 18 17 nebo osobně v infocentrech. První zářijový pracovní týden se bude možné na infolinku dovolat již od pěti hodin od rána, infocentra budou otevřena od šesté hodiny ranní.

Kampaň bude podle Magdaleny Češkové, pověřené řízením DPP, stát pět milionů korun. Naplánovaná je na poslední dva srpnové týdny a bude fungovat až do konce září.

Vývoj dopravy bude ROPID sledovat od prvního dne změny v systému MHD a během podzimu provede průzkum. S jeho vyhodnocením seznámí veřejnost do začátku roku 2013.

"Je to velká změna i pro všechny zaměstnance dopravního podniku. Jsme na ni ale připraveni a jsem přesvědčená, že ji zvládneme k plné spokojenosti cestujících," prohlásila Češková.

Změny v pražské městské hromadné dopravě začnou 1. září letošního roku. Změny se týkají většiny tramvajových a autobusových linek. Čtyři tramvajové linky a osmnáct autobusových dopravní podnik zruší. Cestující si budou muset zvyknout také na nové názvy některých zastávek. Například Veletržní se bude jmenovat Veletržní palác, Výstaviště bude Výstaviště Holešovice, ze zastávky U Slunce se stane zastávka Štěrboholy, Vápenka získá název Vozovna Žižkov atd.

Vedení dopravního podniku změny v linkách zdůvodňuje nutností přizpůsobit dopravu potřebám cestujících. Na nejdůležitějších spojích navíc slibuje kratší intervaly.

Ve špičce by mělo jezdit každé čtyři minuty pět páteřních tramvajových linek. Zkrátí se také jejich intervaly o víkendu. Linky 3, 7, 9, 11, 14, 17, 22 a 24 pojedou v intervalu 7,5 minuty.

Nově bude jezdit také 38 metrobusových linek s intervalem ve špičce šest až osm minut.

Loading...
Témata: Praha | mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama