Pražská MHD se pomalu vzpamatovává, ale co lidé?

Praha - Největší změnu v hromadné dopravě od roku 1985 lidé v metropoli na začátku pracovního týdne zvládli na výbornou, dopravní podnik ale zaplavily stovky dotazů. Aneta Řehková z Dopravního podniku hl. m. Prahy Mediafaxu v úterý potvrdila, že infolinka zvládla 813 dotazů.

Přidejte svůj názor

Zapomeňte na stará dopravní spojení, už neplatí
doporučujeme

"Pondělí se obešlo bez výraznějších problémů," uvedla Řehková. Prostřednictvím internetu obdržel dopravní podnik zhruba stovku dotazů či podnětů.

Dopravní podnik již během pondělního poledne bombardovaly stížnosti některých cestujících, kteří si stěžovali, občas i vulgárně. "Stížnosti jsou, ale to nás nepřekvapuje," uvedla mluvčí podniku Tereza Krásenská. Část cestujících kritizovala změny právě na infolince 296 19 18 17, která má kvůli novinkám platným od 1. září posílený provoz. Další lidé kvůli výrazné úpravě tramvajových a autobusových spojů neváhali napsat ani vulgární e-mail osobního charakteru.

Většina dotazů na infolince směřovala ke změněným spojům. Některé úpravy si cestující tak budou muset teprve začít. Celkově ale v pražské veřejné dopravě výrazné zmatky nejsou.

Z informací dispečinku dopravního podniku vyplývá, že i v období největší ranní špičky jezdily v pondělí vozy MHD s přesností na 75 procent, mimo špičku přes 80 procent. To odpovídá běžnému provozu všedního dne.

Náměstek primátora pro dopravu Josef Nosek (ODS) v této souvislosti uvedl, že městská doprava jezdí ve srovnání s loňským rokem stejně. "Podle posledních informací jezdí tramvaje na 89 procent, autobusy na 88 procent," řekl Nosek. Dodal také, že i během úterý nemá MHD žádné problémy a jezdí plynule.

Z pražských ulic od 1. září zmizely tramvajové linky číslo 15, 19, 21 a 36 a změnou prošly také desítky autobusových linek. V metropoli nově funguje síť páteřních metropolitních linek s "krátkými intervaly, atraktivní trasou a celodenním provozem".

Změny by měly do praxe uvést poznatky z dopravního průzkumu, který proběhl v loňském roce a přinést úsporu až 400 milionů korun ročně. Pro cestující v praxi ale znamenají, že kdo znal po Praze určité dopravní spojení do srpna, může na něj od 1. září většinou zapomenout a nastudovat si nové.

Loading...
Témata: Praha | mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama