Tramvaják za propagaci Dělnické strany dostane vyhazov

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) se rozhodl dát výpověď řidiči tramvaje, který v pondělí za čelním sklem svého vozu vystavil šálu propagující Dělnickou stranu. V úterý to Mediafaxu sdělil mluvčí DPP Ondřej Pečený.

Přidejte svůj názor

"Nikoho jsme nepropustili, ale dáme výpověď dotyčnému zaměstnanci," odpověděl Ondřej Pečený na otázku Mediafaxu, zda již řidič dostal výpověď. Podle mluvčího pracovník o výpovědi zatím neví, a je možné, že se o ní dozví až z medií.

Podle mluvčího DPP se bude řidič tramvaje propuštěn kvůli porušení paragrafu 316 Zákoníku práce. Jde o klauzuli, že "zaměstnanci nesmějí bez souhlasu zaměstnavatele užívat pro svou osobní potřebu výrobní a pracovní prostředky zaměstnavatele."

Řidič tramvaje číslo dvě vozil v pondělí za čelním sklem svého vozu šálu, která propagovala krajně pravicovou Dělnickou stranu, která v těchto dnech čelí návrhu vlády k Nejvyššímu správnímu soudu na její zákaz.

Zástupce Základních odborů Odborového svazu dopravy Luboš Olejár tvrdí, že pokud se bude vyhozený řidič bránit u soudu, má velkou šanci uspět. "Z pohledu našich právníků se nejedná o porušení zákoníku práce, jak tvrdí vedení Dopravního podniku. Takovéto provinění spadá pod interní předpis. Pokud Dopravní podnik nezná své vlastní právní úpravy, právníci mu je připomenou," řekl Olejár.

Dopravní podnik podle něj podlehl mediální kampani a jde z jeho strany jen o pokus, jak být proti jedné politické straně. "Co by dělali, kdyby tam visela vlajka ODS nebo ČSSD," ptá se Olejár. Jako adekvátní trest by chápal napomenutí, srážku odměn případně vytýkací dopis.

"Podle mých informací se vyhozený muž chystá bránit. Ani on totiž své jednání nepovažuje za hrubé porušení pracovní kázně," doplnil Olejár.

Dělnická strana (DS) již přislíbila řidiči podporu. "DS pomůže perzekuovanému řidiči vyhlášením finanční sbírky v následujících dnech a právní pomocí, která povede k dovolání spravedlnosti," prohlásil předseda DS Tomáš Vandas.

Témata: mhd | dělnická strana
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tramvaj u Palmovky srazila mladého muže. Vyprošťovali ho hasiči, je ve…

17.11.2018 14:18 V pražské Zenklově ulici srazila dnes před 13:00 tramvaj chodce. Třiadvacetiletého muže, který…

Praha očekává nákupní horečku: Metro bude mít v adventní víkendy interval…

13.11.2018 13:57 Končící pražští radní rozhodli, že v adventní víkendy bude metro na všech třech linkách jezdit ve…

V Praze na Andělu srazila tramvaj chodkyni, vyprostit ji museli hasiči

08.11.2018 15:06 Aktualizováno V Nádražní ulici u zastávky Anděl na pražském Smíchově dnes odpoledne srazila tramvaj chodkyni.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama