Novým šéfem pražského dopravního podniku je Milan Křístek

Praha - Pražský dopravní podnik má od čtvrtka nového generálního ředitele Milana Křístka, který předtím působil ve společnosti T-Mobile. Ve středu jej navrhla rada podniku, následně ho zvolilo i jeho představenstvo, jak ve čtvrtek potvrdil Mediafaxu jeden z jeho členů.

Přidejte svůj názor

Novým šéfem pražského dopravního podniku je Milan Křístek
doporučujeme

Dozorčí rada pražského dopravního podniku navrhla ve středu na post generálního ředitele společnosti Milana Křístka. "Já to beru jako velkou výzvu. Myslím, že je potřebné hodně věcí udělat s dopravním podnikem především v tom dlouhodobém horizontu, ale to už jsou vize, se kterými jsem seznamoval dozorčí radu," uvedl po jednání dozorčí rady Křístek.

Dozorčí rada se podle jejího předsedy Jiřího Pařízka (TOP 09) domluvila na tom, že Křístek nastoupí do funkce již od čtvrtka. Představenstvo tento záměr schválilo.

O post v závěrečném kole výběrového řízení usilovali ještě dva kandidáti, bývalý ministr dopravy Radek Šmerda a ředitel českobudějovického dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Celkem se o pozici generálního ředitele ucházelo 51 kandidátů.

Nový ředitel dopravního podniku by měl mít na základě podmínek výběrového řízení alespoň pětiletou zkušenost s vedením podniku o 500 zaměstnancích, ukončené vysokoškolské vzdělání, dobré organizační a komunikační schopnosti. Dále musí ovládat anglický jazyk, nesmí mu chybět strategické a analytické myšlení, měl by mít výborné manažerské a vyjednávací schopnosti.

Nový šéf nahradí odvolaného Vladimíra Liche, společnost dočasně vedla Magdalena Češková.

Dopravní podnik, jehož stoprocentním akcionářem je hlavní město, má zhruba 11 tisíc zaměstnanců, z toho 4268 řidičů MHD. Jeho roční obrat se pohybuje okolo 15 miliard korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama