Pražská MHD je na některých místech nedůstojná. Situaci zachránila Zemědělská univerzita

Praha - Česká zemědělská univerzita (ČZU) a organizace ROPID zlepší dopravní obslužnost mezi pražským Suchdolem a Dejvicemi. První výsledky, které ocení jak studenti univerzity, tak místní obyvatelé, budou patrné už od 9. prosince, uvedl ve středu Filip Drápal, tiskový mluvčí ROPID.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Přesné informace o počtech studentů, rozvrhu vyučování a také opakované průzkumy vytíženosti jednotlivých spojů nám pomohly připravit nový jízdní řád autobusové linky 107, který je v rámci možností šitý na míru České zemědělské univerzitě v Praze. V dopravě do Suchdola jsou během dne i roku velké výkyvy, a proto maximálně posílíme provoz linky 107 v době návozu na vyučování a odvozu z něj," řekl Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.

"Veřejná doprava do Suchdola byla ve špičkách nedůstojná pro místní obyvatele i pro studenty naší univerzity," uvedl rektor ČZU v Praze Jiří Balík. "Vážím si toho, že se po opakovaných jednáních podařilo dospět k návrhům na zlepšení situace, i když v některých časech jsou dopravní možnosti omezené průjezdností komunikací mezi Dejvicemi a Suchdolem," dodal.

Od 9. 12. 2012 se přesune nástupní zastávka Dejvická z úzkého nástupního ostrůvku do sousední zastávky, kde je nástupiště širší. Zlepší se tak bezpečnost cestujících i plynulost provozu okolních autobusů. Od stejného dne se posílí víkendové odpoledne pro odvoz studentů kombinovaného studia (ranní období bylo pro jejich návoz posíleno již v průběhu října 2012).

Od ledna 2013 do 10. února 2013, tedy v období kdy na ČZU probíhá zkouškové období, bude platit mírně omezený jízdní řád podobně jako v září 2012.

Se začátkem výuky v letním semestru 2012/13 bude jízdní řád linky 107 přizpůsoben nárazovým špičkám pro návoz i odvoz studentů z vyučování. V tomto období bude zkrácen interval autobusů na 2 až 3 minuty. Uvažuje se i o mimořádných autobusových posilách např. při konání Miss Agro nebo v průběhu přijímacích zkoušek na ČZU.

Jediný problém, který se zatím nepodařilo vyřešit, je ranní návoz studentů. Autobusy v této době totiž jezdí v nejmenším intervalu 2 až 3 minuty. Situaci by mohlo zlepšit zprůjezdnění ulice Jugoslávských partyzánů v Dejvicích pomocí vyhrazených pruhů pro autobusy, což nyní ROPID prověřuje společně s městskou částí Praha 6.

"Stejně tak bude nutné řešit dopravní obsluhu do Suchdola v budoucnu spolu s dalším nárůstem počtu studentů ČZU. Proto bychom v příštím roce rádi vyzkoušeli ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy provoz unikátního dvoukloubového autobusu podobného tomu, který zajišťuje dopravní obslužnost univerzitního kampusu v nizozemském Utrechtu," dodal Pavel Procházka.

Témata: Praha | MHD Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama