POZOR! Další změna jízdního řádu MHD v Praze

Praha - Městská hromadná doprava v Praze rozšíří nebo změní od pondělí intervaly několika autobusových a tramvajových linek, a to zejména v ranní a večerní dopravní špičce. Společnost ROPID, která dopravu v metropoli zajišťuje, reaguje na výsledky průzkumů nebo požadavky měst, obcí i cestujících.

Přidejte svůj názor

371

V případě linky číslo 105 přibude nový spoj na konci ranní přepravní špičky ze Smíchovského nádraží. Zkrátí se také interval linky 112 na konci ranní a v části odpolední špičky pracovních dnů v zimním období z deseti na sedm až osm minut. Linku 118 posílí spoje v pracovních dnech zhruba mezi 8.15 a 9.45 ve směru Sídliště Spořilov.

Linky 133 a 135 rozšíří svůj provoz na konci ranní a na začátku odpolední špičky od pondělí od pátku. Nové jednosměrné spoje linky 163 v trase Sídliště Malešice – Želivského začnou jezdit od příštího týdne, a to v pracovní dny mezi 7.00 a 8.30.

"Měla by se také v oblasti Bohnic zlepšit koordinace linky 200 s linkou 177," doplnil mluvčí ROPID Filip Drápal. Cestující, kteří využívají služeb linky 207, určitě potěší rozšíření jejího provozu. Změny v systému dopravy by měly také zlepšit přestupy mezi linkami 262 a 261 ve směru na Černý most.

Školáci mohou od pondělí využívat nového školního spoje 435 ve směru od Chrášťan do Českého Brodu. Pražská integrovaná doprava (PID) také otevře nový spoj 451 z Řevnic do Mořiny, který bude náhradou za zkrácený spoj linky 311.

Témata: MHD Praha | Tramvaje
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama