Máte Opencard? Do konce ledna si má ještě prodloužit platnost až 70 tisíc lidí

Praha - K začátku letošního roku si již prodloužilo opencard přes 229 tisíc lidí, kterým platnost karty skončí k 31. lednu. Zbývá tak ještě 70 tisíc cestujících, řekla Mediafaxu v pátek mluvčí Dopravního podniku Praha (DPP) Aneta Řehková.

Přidejte svůj názor

371

Platnost karty je napsaná na pod fotografií držitele, pro bezplatné prodloužení o dva roky stačí kartu zasunout do validátoru v jakékoliv stanici metra. Kdo nemá validátory rád, může navštívit zákaznická centra opencard ve Škodově paláci a v paláci Adria v Praze 1.

"Cestujícím hrozí při přepravní kontrole pokuta, pokud nemají platnou opencard. A to i v případě, kdy mají zakoupený a nahraný platný kupon," varuje Řehková občany, kteří si myslí, že k cestování po Praze stačí zaplatit za kupon. Revizoři je totiž při kontrole vyhodnotí jako cestující bez platného cestovního dokladu.

Žádné přechodné období na prodloužení platnosti nebude, pokuta se nebude pohybovat v hodnotě padesáti korun, jaká se dává v případě zapomenuté karty, lidé zaplatí tisíc korun, jako černí pasažéři. Pokud "hříšníci" zaplatí na místě nebo do 15 dnů, budou muset vyndat z peněženky o dvě stě korun méně.

Témata: Opencard | MHD Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama