Změny v pražské MHD: Lidé jsou zmatení, vyskakují z tramvají!

Praha - V Praze byla za poslední rok několikrát měněna struktura městské hromadné dopravy. Mnoho lidí se proti tomu bouřilo. Ohledně změn v pražské dopravy se diskutovalo online s náměstkem pražského primátora pro oblast dopravy Josefem Noskem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Hlavní město Praha a ROPID (organizace, která plánuje strukturu pražské MHD) připravily průzkum, ve kterém mají obyvatelé Prahy vyjádřit svůj názor na aktuální změny v dopravě. "Výzkum byl postaven tak, aby aktuální odpovědi respondentů bylo možné srovnat s jejich postoji v minulých letech," říká Josef Nosek, náměstek primátora pro oblast dopravy.

Největší změny v dopravě nastaly loni po letních prázdninách. Avizované změny vešly v platnost 1. září a lidé se nestačili divit. Změnilo se 101 linek, takže změnám v dopravě neušel prakticky žádný cestující.

Některá místa v Praze pak vyvolala mnoho emocí. Na pražském Strahově například lidé museli z jednoho autobusu vystoupit, ujít asi 100 metrů a opět do toho samého autobusu nastoupit. Ovšem v tu chvíli už měl jiné číslo.

Některé změny linek byly opravdu kuriózní, například linka 24 se během jízdy měnila na 14. "Když se číslo tramvaje změnilo z 24 na 14, pět lidí po hlášení na Ortenově náměstí raději vyskočilo ven," všiml si na cestě do práce editor Mediafaxu.

Z pražských ulic zmizely tramvajové linky číslo 15, 19, 21 a 36 a změnou prošly také desítky autobusových linek. V metropoli nově funguje síť páteřních metropolitních linek, které podle dopravního podniku nabízejí krátké intervaly, atraktivní trasu a celodenní provoz.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama