Vize: tramvaje do Štěrbohol

Praha - Praha chce vsadit na kolejovou dopravu. Pokud by metropole měla dostatek finančních prostředků, mohl by to být doslova boom nových tratí. Ve zprávě pražského dopravního podniku (DP), kterou má Deník k dispozici, jsou jich v návrhu více než tři desítky. Píše o tom čtvrteční Deník.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Nově by mohly tramvaje jezdit například na trasách Nádraží Hostivař - Dolní Měcholupy - Štěrboholy, tramvajový most Zlíchov - Dvorce, Václavské náměstí - Vinohradská/Škrétova, Sídliště Barrandov - Holyně - Slivenec, Divoká Šárka - sídliště Dědina - Nádraží Ruzyně, Eden - Bohdalec - Spořilov - Opatov - VŠ koleje Jižní město a další. Se všemi tratěmi počítá také návrh konceptu nového územního plánu (ÚP) Prahy, kde se v tuto chvíli úředníci vypořádávají s připomínkami.

"Nový plán počítá s výraznou podporou kolejové dopravy," potvrdil radní pro územní rozvoj Martin Langmajer. "Zcela novým prvkem je skutečnost, že připravovaný nový územní plán se zaměřuje na zohlednění ucelených tramvajových propojení tangenciálního charakteru, vedených mimo centrum města, konkrétně," píše ve zprávě generální ředitel dopravního podniku Martin Dvořák.

Nový územní plán začne platit zřejmě v roce 2012. Do té doby se stihne postavit nová trať asi jen na nádraží v Podbabě v Praze 6, kde se má s pracemi začít už v letošním roce.

Témata: mhd | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama