Poplach v metru: V tunelu na trase C se zaběhl pes

Praha - Provoz metra na trase C dnes ráno zhruba na půl hodiny přerušil pes, který před osmou hodinou ve stanici Ládví vběhl do tunelu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mluvčí pražské policie Jan Daněk dodal, že policisté psa chytili v kolejišti, byl v pořádku. Předali ho odchytové službě.

V úseku Nádraží Holešovice - Letňany jezdily náhradní autobusy. Mezi stanicemi Háje - Nádraží Holešovice vlaky začaly jezdit v 08:02. Provoz na trati byl zcela obnoven krátce po 08:30.

Záchranáři zasahují v pražském podzemí stále častěji. "Průměrně zasahují naše posádky ve stanicích metra šestkrát za den – to je bezmála 200 výjezdů měsíčně. Převažují ale pády na eskalátorech, kolapsy a epileptické záchvaty," uvedla Jiřina Ernestová z pražské záchranky.

Člověka v kolejišti zaznamenává Dopravní podnik zhruba jednou za tři dny. Loni "lovili" pracovníci podzemní dráhy z kolejí 117 lidí.

Úmyslné skoky před přijíždějící soupravu, kdy chtějí lidé skoncovat se životem, jsou spíše výjimečné. Převažují pády opilců nebo také vandalové, kteří skočí do kolejiště se sprejem v ruce v touze vtisknout obložení stanice svůj "podpis", píše idnes.cz.

Témata: Metro | Psi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama