TOP 09 nadává: Za zdražení jízdného v Praze může ODS

Praha - Plánovanému zdražení kuponů na pražskou MHD by se dalo předejít úpravou smlouvy, která zavazuje zadlužený dopravní podnik k nákupu tramvají za 19,2 miliardy korun, řekl dnes novinářům náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09). Pražská ODS, do jejíž kompetence městská doprava spadá, se ale o změnu smluvních závazků nepokusila.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Hudeček tvrdí, že se zasadí o to, aby jízdné zdraženo nebylo. Řešením podle něj je rozvolnění smlouvy na dodávku tramvají minimálně do roku 2032, nebo odstoupení od smlouvy. "Na koaličních jednáních se přitom řeší jen to, kdy se zdraží jízdné," uvedl. "Jestli ještě před volbami nebo až po volbách, aby to současnou politickou reprezentaci tolik nebolelo," doplnil.

Informaci o možném zdražení kuponů ve čtvrtek projednala rada města. Podle dopravního podniku, který je největší firmou v majetku města, je zdražování jednou z cest z dluhů, v nichž se firma ocitla mimo jiné i kvůli nevýhodným smlouvám z minulosti. Konečné rozhodnutí bude na vedení Prahy.

"Zdražení je možné až poté, co budeme vědět, že nejsme schopni uspořit na provozu firmy," řekl primátor. "Kompetence změny jízdného přísluší výlučně představitelům města, nikoli dopravnímu podniku," řekl k tomu ředitel podniku Milan Křístek. Informace o možném zdražování ale komentovat nechtěl. "V tuto chvíli je velmi předčasné hovořit o jakémkoli plánu na zdražování jízdného," uvedl.

Dopravní podnik dle webu ČT tvrdí, že od města dlouhodobě dostává málo peněz na služby, které od něj Praha žádá. Zároveň jej prý finančně tíží nevypověditelné smlouvy z minulosti, jako je dlouhodobý kontrakt na nákup tramvají za 19,2 miliardy korun.Situace je natolik vážná, že "může vést i k platební neschopnosti, což může mít za následek úpadek společnosti", píše se ve zprávě.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama