Británii uchvátilo pražské metro. Co se stalo?

Praha/Londýn – Nezadaní lidé najdou v pražském metru brzy útěchu díky vozům, které budou pouze pro lidi bez partnera, píše britský list The Telegraph. Autoři projektu doufají, že vozy metra jen pro nezadané poskytnou takovým lidem možnost s někým se seznámit a vytvořit vztah v uspěchaném světě, kterému dominuje hlavně práce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mluvčí dopravní společnosti Ropid Filip Drápal vysvětluje: „V metru si již můžete číst, můžete se tam učit, tak proč byste si tam nemohli najít partnera? Chceme udělat život přijemnější. Lidé dnes nemají čas na seznamování." Mluvčí dodáva: „Ještě nevíme, zda vagón pro nezadané bude řazen na konci soupravy, zda bude jezdit jen jednou týdně nebo jednou za hodinu."

Mluvčí metra říká, že společnost dělala průzkum, zda by lidé o takovou službu vlastně stáli a kdy by bylo nejlepší takový vagón zařadit. Výsledky ankety dopadly tak, že 46% lidí je pro, 46% lidí tvrdí, že jde o nesmysl a 8% je to jedno.

Pražské metro bylo vybudováno komunistickou vládou jako důkaz socialistického pokroku. Systém podzemní dopravy v hlavním měste zůstává nejsnazším a zároveň nejefeketivnějším způsobem cestování historickým městem. Zastánci zavedení „vozů pro nezadané" tvrdí, že Praha rozhodně nebude mít nouzi o pasažéry hledající lásku. Vždyť metro každý rok přepravý šest milionů lidí. Lidé, kteří už mají vztah rozhodně nebudou z vozů pro nezadané vyhazováni, pokud do něj omylem nastoupí.

Celý projekt má mimo jiné zvýšit počet lidí využívajících městskou hromadnou dopravu, protože jízda autem a hledání místa na parkování začíná být v Praze opravdu otravné.

Témata: MHD Praha | Metro
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama