Metro by mohlo začít opět jezdit. Podívejte se kdy a jak

Praha - Pokud bude hladina Vltavy nadále klesat, mohl by pražský dopravní podnik otevřít ve středu ráno pět stanic metra, které byly uzavřeny jako poslední v pondělí večer. Novinářům to dnes řekl ředitel podniku Milan Křístek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na lince B jde o stanice Smíchovské nádraží, Kolbenova, Vysočanská a Českomoravská, na lince A Muzeum. Průtok ve Vltavě by ale musel klesnout pod 2500 metrů krychlových za sekundu, nyní činí kolem 3000 metrů. Do pátku by mohlo být průjezdné celé metro.

Ministr zemědělství Petr Bendl nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády. Je tedy možné, že by na sever Čech nemuselo dorazit tolik vody. V Ústí nad Labem i přesto skončila evakuace dalších 2000 lidí z různých lokalit. Aby voda nezačala přetékat povodňové bariéry na Střekově, budou ji hasiči postupně vypouštět, aby vyrovnali tlak vody na mobilní hrazení. Jediné spojení na Střekov je stále jen vlakem ze západního nádraží.

Až klesne průtok Vltavy pod 2000 metrů krychlových za sekundu, chce podnik zprůjezdnit celé metro. V osmi stanicích v centu by ale soupravy nezastavovaly, pouze projížděly. Normální provoz metra bude obnoven až poté, co klesne průtok vody pod 1500 metrů, dodal Křístek.

Částečně zatopená pražská zoologická zahrada se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze její horní část. Naopak pražské Divadlo pod Palmovkou možná zůstane zavřené až do konce října. Škody po povodních se podle odhadů vyšplhají ke 20 milionům korun, píše rozhlas.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tramvaj u Palmovky srazila mladého muže. Vyprošťovali ho hasiči, je ve…

17.11.2018 14:18 V pražské Zenklově ulici srazila dnes před 13:00 tramvaj chodce. Třiadvacetiletého muže, který…

Praha očekává nákupní horečku: Metro bude mít v adventní víkendy interval…

13.11.2018 13:57 Končící pražští radní rozhodli, že v adventní víkendy bude metro na všech třech linkách jezdit ve…

V Praze na Andělu srazila tramvaj chodkyni, vyprostit ji museli hasiči

08.11.2018 15:06 Aktualizováno V Nádražní ulici u zastávky Anděl na pražském Smíchově dnes odpoledne srazila tramvaj chodkyni.…

TSK podepřela most na Vltavské, do podjezdu se vrátí tramvaje a chodci

31.10.2018 14:09 Podjezd pod mostem u stanice metra C Vltavská bude ve čtvrtek ráno otevřen pro pěší a tramvaje.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama