Metro by mohlo začít opět jezdit. Podívejte se kdy a jak

Praha - Pokud bude hladina Vltavy nadále klesat, mohl by pražský dopravní podnik otevřít ve středu ráno pět stanic metra, které byly uzavřeny jako poslední v pondělí večer. Novinářům to dnes řekl ředitel podniku Milan Křístek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na lince B jde o stanice Smíchovské nádraží, Kolbenova, Vysočanská a Českomoravská, na lince A Muzeum. Průtok ve Vltavě by ale musel klesnout pod 2500 metrů krychlových za sekundu, nyní činí kolem 3000 metrů. Do pátku by mohlo být průjezdné celé metro.

Ministr zemědělství Petr Bendl nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády. Je tedy možné, že by na sever Čech nemuselo dorazit tolik vody. V Ústí nad Labem i přesto skončila evakuace dalších 2000 lidí z různých lokalit. Aby voda nezačala přetékat povodňové bariéry na Střekově, budou ji hasiči postupně vypouštět, aby vyrovnali tlak vody na mobilní hrazení. Jediné spojení na Střekov je stále jen vlakem ze západního nádraží.

Až klesne průtok Vltavy pod 2000 metrů krychlových za sekundu, chce podnik zprůjezdnit celé metro. V osmi stanicích v centu by ale soupravy nezastavovaly, pouze projížděly. Normální provoz metra bude obnoven až poté, co klesne průtok vody pod 1500 metrů, dodal Křístek.

Částečně zatopená pražská zoologická zahrada se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze její horní část. Naopak pražské Divadlo pod Palmovkou možná zůstane zavřené až do konce října. Škody po povodních se podle odhadů vyšplhají ke 20 milionům korun, píše rozhlas.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náklaďák v Praze strhl trolej: Chaos v provozu tramvají trval šest hodin

21.09.2018 15:06 Aktualizováno Praha - V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl dnes na…

Černý den pro pražskou MHD: Vykolejila tramvaj, do další nabouralo auto

18.09.2018 13:01 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích dnes ráno vykolejila tramvaj po srážce s osobním autem. Zraněného…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama