Hollywood obsadil metro. Čtěte, kolik si tak Dopravní podnik vydělá

Praha - Pražské metro se rozjelo po 8:00 hodině ranní včetně stanice Anděl, američtí filmaři skončili natáčení dřív. Původně se mělo až do 10:00 stanicí Anděl jen projíždět. Uzávěrky tak po třech dnech končí. Pavel Mrkous ze společnosti Stillking Films, která v Praze organizuje natáčení filmu Child 44, ráno novinářům řekl, že filmaři se nyní přesunou na hlavní a smíchovské nádraží.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Natáčelo se od pátečních 22:00 hodin, metro pak bylo na lince trasy B v úseku Smíchovské nádraží - Florenc uzavřeno až do sobotních 8:00. Stejná uzávěra byla i ze soboty na neděli. Stanice Anděl měla zůstat uzavřená až do 10:00, už před půl devátou odsud ale mohli odjet první cestující.

"Postavili jsme tam ale k východům dva informátory, a to z toho důvodu, že ještě nejsou všechny věci odstraněny nebo nainstalovány zpátky, například informační tabule," uvedl šéf dopravního podniku Milan Křístek.

Právě uzavření metra kvůli natáčení bylo podle Mrkouse nejnáročnější na celém natáčení v Česku, filmaři si o povolení požádali už v dubnu. Zisk dopravního podniku z této akce by měl být kolem 750.000 korun, v Česku plánují filmaři utratit asi půl miliardy.

Dopravní podnik upravil podmínky tak, aby vyhověl jak filmařům, tak většině cestujících, dodává rozhlas.cz. „Jeho produkce nás původně žádala o natáčení i na lince C, nechtěli jsme však cestující tolik zatěžovat, a proto byla zvolena jen trasa B a předposlední prázdninový víkend, kdy je v Praze nejméně lidí," vysvětluje mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

„Produkce si od nás na dny natáčení objednala i historické vozy metra, náš personál, čtyři strojvedoucí v dobových uniformách a dozorový personál," dodává mluvčí.

Štáb Ridleyho Scotta byl historicky prvním, kvůli kterému Praha omezila provoz metra.

„My jsme šli stejným směrem, jako jde Česká republika, znovuzavedením otevřenosti vůči zahraničním filmařům, což v určitých případech může Praze přinést nejen nějaký finanční benefit, který většinou bývá z hlediska celkových nákladů relativně zanedbatelný, ale může to přinést jakousi značku, reklamu pro město v případě, že se v těch filmech objeví," říká pražský primátor Tomáš Hudeček z TOP 09.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama