Pozor. Za jízdu načerno zaplatíte vyšší pokutu než dříve

Praha - Ode dneška se v některých českých městech zvyšují pokuty za jízdu načerno. Dopravním podnikům to umožnil zákon, který je platný už od května letošního roku. Až doposud byla maximální částka za pokutu 1000 korun, nově je to až 1500.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Lidé z této novinky příliš nadšeni nejsou, protože takto vysoká pokuta už může být pro někoho na hranici jeho finančních možností, když si vezmete, že třeba prodavačka může mít měsíční plat i pod deset tisíc korun.

Takže jízdu na černo by si ode dneška měl každý raději dvakrát rozmyslet. Ale příliš levné není cestování v Brně ani v případě, že máte platnou jízdenku. Hodinová stojí 25 korun a měsíční kupon vyjde na téměř jedenáct set korun. Každopádně pokuta za jízdu na černo je stále dražší.

Více si připlatí i černí pasažéři v Jihlavě, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a dalších městech. Oproti tomu například v Praze zůstává maximální částka za pokutu 1000 korun. "K tomu navyšování přirážky k jízdnému nedocházelo po dobu 13 let. U běžného jízdného k tomu navyšování docházelo v nějakých pravidelných intervalech. Byl to takový nepoměr," vysvětlila mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Témata: mhd | pokuty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náklaďák v Praze strhl trolej: Chaos v provozu tramvají trval šest hodin

21.09.2018 15:06 Aktualizováno Praha - V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl dnes na…

Černý den pro pražskou MHD: Vykolejila tramvaj, do další nabouralo auto

18.09.2018 13:01 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích dnes ráno vykolejila tramvaj po srážce s osobním autem. Zraněného…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama