Orgie v metru: Dopravní podnik rozjel anketu. Projde vagon pro nezadané?

Praha - Pražský dopravní podnik stále uvažuje o tom, že by zřídil vagon metra pro nezadané. Dokonce kvůli tomu na svém webu zveřejnil speciální anketu, v níž se lidé k tomu mohou vyjádřit. Hlasovat bude možné až do neděle.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pražské metro, stanice Staroměstská

Bude pražské metro zaslíbené seznamování? Tento projekt připravuje pražský dopravní podnik, chce totiž jeden vagon metra vyčlenit právě pro lidi, kteří se chtějí seznámit. Zatím oslovuje veřejnost pomocí ankety, kterou zveřejnil na svém webu.

Dopravní podnik se lidí dotazuje na tři otázky. První dotaz je, zda jste se někdy v MHD seznámili a vzešlo z toho přátelství, kamarádství nebo láska. Druhou otázkou je, zda souhlasíte s myšlenkou, že lidé dnes dávají přednost virtuálnímu navazování mezilidských vztahů před osobní komunikací. Třetím dotazem pražského dopravního podniku je, zda si myslíte, že je možné seznámit se například v metru. 

"Zatím spíše zjišťujeme, jaký je o tento projekt mezi lidmi zájem. Vše zatím připravujeme a není to doladěno do detailů. Víc tedy zatím nemohu prozradit," uvedla tisková mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Vize o tom, že se v pražském metru plánuje vagon pro nezadané se objevila v polovině května. O co jde? Poslední vagon by byl vyhrazen pro ty, kteří jsou single a chtějí se seznámit. Není zatím jasné, zda takový vagon bude mít každá souprava, nebo jen určité. Například jeden vlak za týden.

Mezi lidmi se najdou odpůrci i zastánci tohoto projektu. Například v květnové anketě se pro vagon pro nezadané vyslovilo 72% čtenářů tn.cz. "Nelíbí se mi to. Až budu dobíhat, jak bývá mým zvykem, metro a nastoupím do posledního vagonu. Bojím se, že mi bude někdo dělat neslušné návrhy, nebo dokonce mě osahávat," vyjádřila se k tomuto návrhu na sociálních sítích Petra.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náklaďák v Praze strhl trolej: Chaos v provozu tramvají trval šest hodin

21.09.2018 15:06 Aktualizováno Praha - V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl dnes na…

Černý den pro pražskou MHD: Vykolejila tramvaj, do další nabouralo auto

18.09.2018 13:01 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích dnes ráno vykolejila tramvaj po srážce s osobním autem. Zraněného…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama