Konec bezdomovců v MHD? Bude to stát miliony

Praha - Od 1. prosince se v Praze zavedou speciální tříčlenné hlídky, které budou vykazovat bezdomovce z tramvají. "Vyklízení" vyhřátých pojízdných nocleháren se městu pěkně prodraží.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Praha se rozhodla, že si v zimě posvítí na bezdomovce, kteří se v tomto chladném období ohřívají a přespávají v hromadné dopravě. Jak uvedl deník Blesk, akce je naplánovaná od 1. prosince a bude trvat až do 30. března.

Pražské tramvaje i autobusy budou v nočních hodinách obcházet dva speciální tříčlenné týmy, které budou bezdomovce vyhledávat a nabízet jim pomoc. Praha tím chce přimět cestující bez střechy nad hlavou, aby se naučili více vyhledávat sociální a zdravotní služby nebo ubytovny a nevyužívali k zahřátí a noclehu MHD, kde často svým neudržovaným zevnějškem znepříjemňují cestování ostatním lidem.

Každý večer bude v kontaktu s hlídkami pět dispečerů, kteří zároveň budou komunikovat i s městskými strážníky, dopravním podnikem i neziskovými organizacemi. Na dispečery se budou obracet strážníci, hlídky nebo revizoři, jakmile vykážou bezdomovce z tramvaje. Ti pak na místo pošlou speciální hlídku, která bezdomovci nabídne pomoc.

Celá akce vyjde na miliony. Vyhazování bezdomovců z MHD bude Prahu stát 20 až 30 miliónů korun.

Témata: Bezdomovci | MHD Praha
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náklaďák v Praze strhl trolej: Chaos v provozu tramvají trval šest hodin

21.09.2018 15:06 Aktualizováno Praha - V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl dnes na…

Černý den pro pražskou MHD: Vykolejila tramvaj, do další nabouralo auto

18.09.2018 13:01 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích dnes ráno vykolejila tramvaj po srážce s osobním autem. Zraněného…

Zaběhnutý pes zastavil pražské metro

31.08.2018 14:29 Praha - Provoz na lince C pražského metra se dnes po poledni na hodinu zastavil. "Pachatelem" byl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama