Konec bezdomovců v MHD? Bude to stát miliony

Praha - Od 1. prosince se v Praze zavedou speciální tříčlenné hlídky, které budou vykazovat bezdomovce z tramvají. "Vyklízení" vyhřátých pojízdných nocleháren se městu pěkně prodraží.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Praha se rozhodla, že si v zimě posvítí na bezdomovce, kteří se v tomto chladném období ohřívají a přespávají v hromadné dopravě. Jak uvedl deník Blesk, akce je naplánovaná od 1. prosince a bude trvat až do 30. března.

Pražské tramvaje i autobusy budou v nočních hodinách obcházet dva speciální tříčlenné týmy, které budou bezdomovce vyhledávat a nabízet jim pomoc. Praha tím chce přimět cestující bez střechy nad hlavou, aby se naučili více vyhledávat sociální a zdravotní služby nebo ubytovny a nevyužívali k zahřátí a noclehu MHD, kde často svým neudržovaným zevnějškem znepříjemňují cestování ostatním lidem.

Každý večer bude v kontaktu s hlídkami pět dispečerů, kteří zároveň budou komunikovat i s městskými strážníky, dopravním podnikem i neziskovými organizacemi. Na dispečery se budou obracet strážníci, hlídky nebo revizoři, jakmile vykážou bezdomovce z tramvaje. Ti pak na místo pošlou speciální hlídku, která bezdomovci nabídne pomoc.

Celá akce vyjde na miliony. Vyhazování bezdomovců z MHD bude Prahu stát 20 až 30 miliónů korun.

Loading...
Témata: Bezdomovci | MHD Praha
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama