Jste osamělí? Seznamovací vagony vyjedou v metru každou sobotu

Praha - Už v sobotu 9. listopadu vyjede v pražském metru poprvé souprava s "komunikačním vagonem". Ten má sloužit k seznamování lidí. Komunikační vagon bude uprostřed každé soupravy na lince A.

Přidejte svůj názor

Pražské metro, stanice Staroměstská

Jste osamělí? Máte problémy se seznamováním? Nevíte kde navázat nové známosti? Tento problém možný vyřeší takzvaný "komunikační vagon" na lince metra A. Lidé se budou moci v metru seznamovat každou sobotu v prostředním vagonu všech souprav od zahájení do ukončení provozu.

Vozy nebudou nikterak označeny, ve vestibulech stanic na lince metra A bude však každou sobotu vyvěšeno upozornění na informačních tabulích.

"Komunikační vagony nebudou určeny striktně lidem majícím zájem o komunikaci, v žádném případě tedy nedojde k narušení kapacity přepravy. Jedná se prozatím pouze o pilotní projekt a budeme hodnotit jeho odezvu," řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

"Je třeba zdůraznit, že prostřední „komunikační vagony" nebudou sloužit jen nezadaným osobám, jak byl tento projekt interpretován v jeho počátcích. Naopak jsou otevřeny všem, tedy školákům, studentům, pracujícím či seniorům bez ohledu na aktuální stav," uvádí dopravní podnik v tiskové zprávě.

Témata: Metro | MHD Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náklaďák v Praze strhl trolej: Chaos v provozu tramvají trval šest hodin

21.09.2018 15:06 Aktualizováno Praha - V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl dnes na…

Černý den pro pražskou MHD: Vykolejila tramvaj, do další nabouralo auto

18.09.2018 13:01 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích dnes ráno vykolejila tramvaj po srážce s osobním autem. Zraněného…

Zaběhnutý pes zastavil pražské metro

31.08.2018 14:29 Praha - Provoz na lince C pražského metra se dnes po poledni na hodinu zastavil. "Pachatelem" byl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama