Odvážný revizor: Napařil pokutu, z černého pasažéra se vyklubal jeho šéf

Liberec - Pořádnou dávku odvahy prokázal revizor libereckého dopravního podniku, který se nenechal zaskočit tím, že černý pasažér je jeho nejvyšším nadřízeným. Pokutu mu stejně vypsal.

Přidejte svůj názor

MHD Liberec

Předseda představenstva dopravního podniku Roman Šotola dostal pokutu, když cestoval s malým synem. Neměl totiž ani lístek, ani zaměstnaneckou průkazku.

Revizora se snažil "zlomit" tím, že mu strkal občanku a oháněl se svou funkcí. Ale marně - revizor se nelekl a pokutový blok stejně vyplnil. A Šotola teď tvrdí, že hodlá bojovat proti aroganci kontrolorů.

A to i přesto, že podle všeho měl revizor plné právo ho pokutovat a prostě jen dělal svoji práci. Mluvčí dopravního podniku Martina Poršová navíc řekla, že firma už tři roky namátkovými kontrolami práci revizoru hlídá.

"Od roku 2010 si najímáme odborníky z jiných dopravních podniků, kteří mají spoustu zkušeností, ale naši revizoři je neznají. Jinak by kontroly neměly smysl," popisuje Poršová.

Dodává, že podnětem ke kontrolám byly četné stížnosti cestujících. Nyní jsou prý ovšem stížnosti minimální, práce revizorů se zlepšila a pravidelně se učí, jak s pasažéry komunikovat.

Stížnost předsedy představenstva Šotoly je prý v prosinci zatím jediná.

Témata: mhd | pokuty | Liberec
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do pražského metra prosákla voda, provoz na lince A je zastaven

21.10.2018 11:43 Na lince A pražského metra je obousměrně zastavený provoz mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny.…

Náklaďák v Praze strhl trolej: Chaos v provozu tramvají trval šest hodin

21.09.2018 15:06 Aktualizováno Praha - V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl dnes na…

Černý den pro pražskou MHD: Vykolejila tramvaj, do další nabouralo auto

18.09.2018 13:01 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích dnes ráno vykolejila tramvaj po srážce s osobním autem. Zraněného…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama