Skok pod metro není dobrý nápad: Čtěte, jaké utrpení vás čeká

Praha - Provoz metra C mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání byl dnes odpoledne zhruba na hodinu přerušen, ve stanici Muzeum skočil muž do kolejiště. Provoz byl obnoven ve 14:52. ČTK to řekla mluvčí Dopravního podniku hlavního města Aneta Řehková.

Přidejte svůj názor

Pražské metro, stanice Staroměstská

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová uvedla, že muž byl s vážnými zraněními převezen na oddělení ARO motolské nemocnice.

Kriminalisté zjistili, že muž (30) s největší pravděpodobností skočil pod přijíždějící soupravu metra úmyslně. "Vše ale vyjasní až další prošetřování celé události, zejména pak výslech muže. Ten bude možné provést, jakmile to jeho zdravotní stav dovolí," uvedla Jeřábková.

Média se snaží vytvářet dojem, že provoz metra je neustále narušován sebevrahy. To ovšem není pravda. Sice je jednou za 3 dny zaznamenán člověk v kolejišti, ale z lidí, kteří se tam ocitnou, jsou pouze 3% sebevrazi. Nejčastějším důvodem pádu člověka do kolejiště je alkohol či jiné omamné látky. Na druhém místě jsou sprejeři, kteří se ve večerních hodinách snaží dostat ze stanice do tubusu metra, to ale ovšem většinou končí honičkou zaměstnanců DPP se sprejerem.. Až na posledním místě jsou sebevrazi. Ukončení života pod koly metra je tou nejhorší možností ukončení života. 

A jak takový sebevražedný akt probíhá?

Souprava přijíždí do stanice, sebevrah se rozbíhá, skáče. Strojvedoucí mačká záchranou brzdu, volá dispečerovi, aby vypnul proud v napájecí kolejnici. Sebevrah dopadá na čelo vozu; v tu chvíly ovšem jeho život nekončí a začíná veliké utrpení.

Sebevrah má po nárazu spoustu zlomenin a pohmožděnin a odrazem od čela vozu padá dolu. Dopadá na spřáhlo, které mu způsobí velice těžká zranění (sebevrah je stále při vědomí). Sebevrah zapadává pod vagón, technické skříně na podvozku vozu mu způsobí mnoho dalších šrámu (stále je při vědomí). Sebevrah pak dopadá na koleje, kde mu kola vozu na/odříznou končetiny (stále je při vědomí). Souprava stojí, řidič metra vystupuje z kabiny a je psychicky zničený, sebevrah krvácí a řve o pomoc. Sebevrazi své pokusy o ukončení života většinou přežijí, ale jsou z nich do konce života mrzáci.

Témata: Metro | sebevražda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama